Wiadomości

stat

Dodatkowe słupki mają zagrodzić autom wjazd na nową ścieżkę przy szkole

Otwartą w grudniu ubiegłego roku nową ścieżkę pieszo-rowerową, łączącą Zakoniczyn z Jasieniem, nadal rozjeżdżają samochody. Nie pomogły nawet słupki, które miasto postawiło tam, po naszej interwencji, pod koniec stycznia. Teraz urzędnicy zapowiadają, że słupków przybędzie, by problem został w końcu zlikwidowany.Czy zdarzyło ci się złamać przepisy ruchu drogowego?

tak, nawet umyślnie 34%
tak, ale nieświadomie 22%
raczej nie 22%
nie, nie przypominam sobie 22%
zakończona Łącznie głosów: 944
Nowa ścieżka pieszo-rowerowa łączy ul. Porębskiego na Zakoniczynie z Jasieniem i biegnie do nowego Centrum Edukacyjnego Jabłoniowa przy ul. Lawendowe Wzgórze. Jej budowa pochłonęła blisko milion złotych.

Kierowcy samochodów nie potrzebowali wiele czasu, by zacząć łamać tam przepisy i jeździć tamtędy na skróty. O problemie rozjeżdżania nowej ścieżki dla pieszych i rowerzystów pisaliśmy już miesiąc po oddaniu inwestycji do użytku.

Wtedy Gdański Zarząd Dróg i Zieleni zareagował szybko i zamontował słupki blokujące wjazd na ciągu pieszym zarówno od strony al. Pawła Adamowicza, jak i od ul. Porębskiego. Teraz niestety okazuje się, że to za mało, bo problem jest nadal, o czym informują nas czytelnicy.

Ustawione słupki nie powstrzymują kierowców przezd wjazdem na ścieżkę.
Ustawione słupki nie powstrzymują kierowców przezd wjazdem na ścieżkę. fot.czytelnik trojmiasto.pl
- Ostatnie działania GZDiZ, żeby wyeliminować auta jeżdżące po trawniku i chodniku, nie przyniosły efektu. Kierowcy, kawałek dalej, gdzie nie ma słupków, wyjeżdżają na chodnik i omijają korek na głównej drodze. Dla mnie jest to dziwne, że kierowcy są bardziej pomysłowi niż urzędnicy. To było do przewidzenia, że tam, gdzie nie ma słupków, będą jeździć auta - napisał do nas pan Ludwik, nasz czytelnik. - Strach pomyśleć, że jakieś dziecko idące tamtędy do szkoły napotyka takie rozpędzone auto.
Inny czytelnik, pan Władysław, wskazuje, że kierowcy wjeżdżają na ścieżkę pieszo-rowerową szczególnie wieczorami i z samego rana, omijając słupki. Niebawem luka, która to umożliwia, ma zostać uzupełniona o dodatkowe słupki.

Czytaj też: Mandaty dla kierowców łamiących przepisy na dużych osiedlach

- Do nas również dotarty sygnały o przejeżdżaniu przez zieleniec przy ścieżce. W ustaleniu z Dyrekcją Rozbudowy Miasta Gdańska i za ich zgodą, bo trawniki nie są jeszcze przekazane do GZDiZ, ustawimy w zieleńcu dodatkowe słupki. Przygotowujemy już projekt - informuje Magdalena Kiljan, rzeczniczka GZDiZ.
DRMG zobowiązała wykonawcę robót do uporządkowania rozjeżdżonych przez samochody terenów zielonych w okolicy ścieżki.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie nietypowe rośliny można znaleźć w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym?