stat
Wydarzenie już się odbyło

Dookoła świata online z Janem Kalinowskim

Przenosimy cykl spotkań z podróżnikami "Na krańcach świata" do sieci, nie ma innego wyjścia, ale obiecujemy, że kiedy tylko się da, znowu zaczniemy spotykać się w czarnej sali Plama GAK na gdańskiej Zaspie, a tymczasem #zostańwdomu...

"Serdecznie zapraszam na wirtualne slajdowisko na fanpage'u GAK Plama poświęcone wybranym antropologicznym i archeologicznym aspektom pojedynczej podróży dookoła świata, którą miałem okazję odbyć w latach 2017-2018.

Podążymy śladami starożytnych i prehistorycznych miast i zagadkowych reliktów pozostawionych przez ludzi na przestrzeni zamierzchłych epok. Przyjrzymy się najstarszym znanym śladom “wynalazku” koła, śladom pierwszych znanych operacji chirurgicznych, a także najstarszym piramidom Azji i obu Ameryk, nie wyłączając z tego starożytnych Persów, Khmerów, a także Azteków, Olmeków czy Inków.

Przyjrzymy się zarówno najbardziej znanym i najlepiej zachowanym cudom starożytnego świata jak Angor Wat w Kambodży czy Chitzen Itza w Meksyku, jak i mało znanym kulturom, takim jak Norte Chico we wschodnim Peru, uważaną obecnie za najstarszą cywilizację na zachodniej półkuli.

Jednak aby tego dokonać będziemy musieli odbyć niebezpieczną podróż przez pustynie i bezdroża, a także przedrzeć się przez dżungle i nieuczęszczane przez turystów drogi, zasięgając języka u miejscowych, obserwując nierzadko niezwykłe lokalne życie i zwyczaje odległych potomków dawnych budowniczych. Na szczęście – będziemy mogli to zrobić z wygodnego i bezpiecznego fotela w domu i ekranu komputera czy telefonu. Przy okazji posłuchamy nie tylko anegdot, ale także – jeśli warunki techniczne na to pozwolą – muzyki etnicznej związanej z odwiedzanymi miejscami.

Zapraszam w podróż ku źródłom."

Jan Kalinowski, autor bloga Dzikie Banany (http/dzikie-banany.blogspot.com).

http/jankalinowski.pl/
https/www.instagram.com/interferencyjny/

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie drzewa i krzewy rosnące w lasach mają największe znaczenie dla zwierząt?