stat
Wydarzenie już się odbyło

Drzewa - wrażliwe olbrzymy

20 października 2020 r. po raz piąty w Polsce odbędzie się Dzień Krajobrazu. W tym roku tematem przewodnim jest drzewo w krajobrazie. Ponieważ sytuacja epidemiologiczna jest trudna i dosyć dynamiczna, postanowiliśmy dać Państwu możliwość udziału w naszym przedsięwzięciu za pośrednictwem Internetu. Serdecznie zapraszamy zatem na prelekcję on-line!


Transmisja online na portalu społecznościowym facebook na profilu Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa. Transmisja będzie też udostępniona na profilu Centrum Informacji Edukacji Ekologicznej w Gdańsku. Start o godzinie 11:00. Prelekcja będzie współorganizowana przez wszystkie oddziały Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych prowadzące profile na fb. Prelekcję poprowadzi Ewa Romanow-Pękal ze Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa.

W ramach wystapienia poruszymy następujące zagadnienia:
- Rola drzew w kontekście zmian klimatycznych;
- Dyskusja o współczesnych wyzwaniach związanych z drzewami;
- Aleje czy przetrwają zawirowania naszych czasów?;
- Jak dbać o drzewa w mieście i w krajobrazach rolniczych;
- Czego drzewa nie lubią;
- Przykłady działań społecznych na rzecz drzew;

W wystąpieniu znajdą się także takie zagadnienia jak: propozycje rozwiązań prawnych wspierających gospodarowanie drzewami - podczas inwestycji, w diagnostyce drzew i pielęgnacji, zarządzanie drzewami przydrożnymi. Standardy w wymienionych tematach zostały opracowane w ramach projektu LIFE+ Drzewa dla zielonej infrastruktury Europy, realizowanego przez Fundację EkoRozowju i Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa.

Działalność CIEE jest realizowana dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Ptaki drapieżne to:

 

Najczęściej czytane