• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Dwa nowe przedszkola od września w Gdańsku

22 maja 2023 
Opinie (4)

Od września 2023 r. przedszkolaki w Gdańsku znajdą opiekę w nowych placówkach w Oliwie i na Zaspie. Dwa nowe przedszkola, które poprowadzi Fundacja Pozytywne Inicjatywy, przyjmą łącznie 200 dzieci. Zapisy już trwają.1 września rozpoczną działalność dwie nowe placówki w Gdańsku - Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 11 przy ul. Wąsowicza i Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 12 przy ul. Hynka.

Będą to przedszkola publiczne, czyli bezpłatne, prowadzone przez Fundację Pozytywne Inicjatywy.

- Każde z tych przedszkoli jest w stanie przyjąć 100 młodych gdańszczan i gdańszczanek. Można zapisywać się do nich w trwającej miejskiej rekrutacji uzupełniającej do przedszkoli za pomocą platformy edukacyjnej. Po jej zakończeniu, jeśli zostaną wolne miejsca, odbywać się będzie tzw. rekrutacja dyrektorska, czyli prowadzona bezpośrednio przez przedszkola - mówi dr Piotr Szeląg, wiceprezes Zarządu Fundacji Pozytywne Inicjatywy.
W każdej z placówek będą 4 grupy, do 25 dzieci każda. Obie placówki powstały również w sąsiedztwie funkcjonujących już żłobków.

- Mamy nadzieję, że sąsiedztwo żłobka i przedszkola wielu rodzicom ułatwi organizację codziennego życia. Często bywa tak, że np. przy dwójce dzieci, kiedy jedno uczęszcza do żłobka, a drugie do przedszkola, to kiedy placówki ze sobą sąsiadują, a nawet współpracują - bardzo pomaga. Zawsze jeśli jest taka możliwość, staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom rodzicom - przekonuje dr Piotr Szeląg.
 • Trwa rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli w Gdańsku, w czasie której można zapisać dziecko do nowych placówek.
 • Rekrutacja uzupełniająca potrwa do piątku, 19 maja, do godz. 16.
 • W ofercie przedszkola znajduje się edukacja twórczego i aktywnego rozwoju dziecka.
 • Dwa nowe przedszkola od września zaczną działalność w Gdańsku.
 • Dwa nowe przedszkola od września zaczną działalność w Gdańsku.

Zajęcia dodatkowe, opieka psychologa i logopedyPubliczne Pozytywne Przedszkole nr 11 przy ul. Wąsowicza oraz nr 12 przy ul. Hynka mieszczą się w nowoczesnych, ekologicznych budynkach, z dużymi przeszklonymi salami mającymi bezpośrednie wyjście do ogrodu. To miejsca otoczone zielenią, z rodzinną atmosferą.

W ofercie przedszkola znajduje się edukacja twórczego i aktywnego rozwoju dziecka, język angielski, rytmika, zajęcia z logopedą i psychologiem oraz ruch na świeżym powietrzu dzięki własnemu placowi zabaw, ogrodowi edukacyjnemu i bliskiemu sąsiedztwu lasu.

- W naszym przedszkolu oferujemy dzieciom atrakcyjne zabawy i zajęcia wychowawczo-dydaktyczne prowadzone w bogato wyposażonych salach z wysoko wykwalifikowaną kadrą. Każde dziecko może liczyć na indywidualne traktowanie, ważne jest dla nas, by czuło się akceptowane i wspierane ze strony nauczycieli, jak i psychologa i logopedy, którzy są z nami tutaj na stałe. Również ważne jest codzienne spędzanie czasu na powietrzu: spacery, zabawy na placu czy wyjścia do pobliskiego lasu. Zapewniamy udział w przedstawieniach teatralnych, zajęciach dodatkowych, warsztatach tematycznych czy spotkaniach z ciekawymi osobami - mówi Agnieszka Gęsikowska, dyrektor Pozytywnego Przedszkola nr 11.
- Każde dziecko traktowane jest w przedszkolu indywidualnie. Zadaniem nauczycieli i pedagogów jest prowadzenie dzieci do samodzielnego dochodzenia do wiedzy i umiejętności poprzez poszukiwanie rozwiązań w oparciu o bezpośrednie doświadczanie - dodaje dr Piotr Szeląg.

Zapisz dziecko do przedszkola w rekrutacjiRekrutacja uzupełniająca do przedszkoli w Gdańsku zakończyła się w piątek, 19 maja. Do publicznej wiadomości podana zostanie lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w postępowaniu uzupełniającym 31 maja, o godz. 15. Po tym etapie placówki, które dysponują wolnymi miejscami, informują o nich. Pytania o rekrutację do Pozytywnych Przedszkoli nr 11 i 12 można kierować już teraz bezpośrednio pod nr tel. PPP nr 11 tel. 532 805 625 oraz PPP nr 12. tel. 532 805 236.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

Opinie (4)

 • Państwowe przedszkole super sprawa

  • 3 1

 • (1)

  Nie polecam "Pozytywnego", bardzo duża rotacja pracowników, co negatywnie wpływa na edukację dzieci. Mam w swojej grupie dzieci, które edukację w przedszkolu zaczynały w Pozytywnym ....... po roku uczęszczania do tej placówki, nie wiedziały do czego służy klej, nożyczki .... w placówce piły z niekapków.....

  • 3 5

  • Bardzo dobre przedszkole ,moja wnuczka chodziła.Piła ze szklanki.Pięknie maluje ,rysuje,i odpowiednio posługuje się nożyczkami.

   ,

   • 1 1

 • Polecam z całego serca !

  • 2 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sopocki Piknik Naukowy Ocean Zmian 2023

wykład, pokaz, dni otwarte

VI Forum Wizja Rozwoju

forum

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Zwierzęta, które możemy spotkać w Lasach Oliwskich, to. m.in.:

 

Najczęściej czytane