• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Dwa nowe przedszkola od września w Gdańsku

22 maja 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (6)

Od września 2023 r. przedszkolaki w Gdańsku znajdą opiekę w nowych placówkach w Oliwie i na Zaspie. Dwa nowe przedszkola, które poprowadzi Fundacja Pozytywne Inicjatywy, przyjmą łącznie 200 dzieci. Zapisy już trwają.1 września rozpoczną działalność dwie nowe placówki w Gdańsku - Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 11 przy ul. Wąsowicza i Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 12 przy ul. Hynka.

Będą to przedszkola publiczne, czyli bezpłatne, prowadzone przez Fundację Pozytywne Inicjatywy.

- Każde z tych przedszkoli jest w stanie przyjąć 100 młodych gdańszczan i gdańszczanek. Można zapisywać się do nich w trwającej miejskiej rekrutacji uzupełniającej do przedszkoli za pomocą platformy edukacyjnej. Po jej zakończeniu, jeśli zostaną wolne miejsca, odbywać się będzie tzw. rekrutacja dyrektorska, czyli prowadzona bezpośrednio przez przedszkola - mówi dr Piotr Szeląg, wiceprezes Zarządu Fundacji Pozytywne Inicjatywy.
W każdej z placówek będą 4 grupy, do 25 dzieci każda. Obie placówki powstały również w sąsiedztwie funkcjonujących już żłobków.

- Mamy nadzieję, że sąsiedztwo żłobka i przedszkola wielu rodzicom ułatwi organizację codziennego życia. Często bywa tak, że np. przy dwójce dzieci, kiedy jedno uczęszcza do żłobka, a drugie do przedszkola, to kiedy placówki ze sobą sąsiadują, a nawet współpracują - bardzo pomaga. Zawsze jeśli jest taka możliwość, staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom rodzicom - przekonuje dr Piotr Szeląg.
 • Trwa rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli w Gdańsku, w czasie której można zapisać dziecko do nowych placówek.
 • Rekrutacja uzupełniająca potrwa do piątku, 19 maja, do godz. 16.
 • W ofercie przedszkola znajduje się edukacja twórczego i aktywnego rozwoju dziecka.
 • Dwa nowe przedszkola od września zaczną działalność w Gdańsku.
 • Dwa nowe przedszkola od września zaczną działalność w Gdańsku.

Zajęcia dodatkowe, opieka psychologa i logopedyPubliczne Pozytywne Przedszkole nr 11 przy ul. Wąsowicza oraz nr 12 przy ul. Hynka mieszczą się w nowoczesnych, ekologicznych budynkach, z dużymi przeszklonymi salami mającymi bezpośrednie wyjście do ogrodu. To miejsca otoczone zielenią, z rodzinną atmosferą.

W ofercie przedszkola znajduje się edukacja twórczego i aktywnego rozwoju dziecka, język angielski, rytmika, zajęcia z logopedą i psychologiem oraz ruch na świeżym powietrzu dzięki własnemu placowi zabaw, ogrodowi edukacyjnemu i bliskiemu sąsiedztwu lasu.

- W naszym przedszkolu oferujemy dzieciom atrakcyjne zabawy i zajęcia wychowawczo-dydaktyczne prowadzone w bogato wyposażonych salach z wysoko wykwalifikowaną kadrą. Każde dziecko może liczyć na indywidualne traktowanie, ważne jest dla nas, by czuło się akceptowane i wspierane ze strony nauczycieli, jak i psychologa i logopedy, którzy są z nami tutaj na stałe. Również ważne jest codzienne spędzanie czasu na powietrzu: spacery, zabawy na placu czy wyjścia do pobliskiego lasu. Zapewniamy udział w przedstawieniach teatralnych, zajęciach dodatkowych, warsztatach tematycznych czy spotkaniach z ciekawymi osobami - mówi Agnieszka Gęsikowska, dyrektor Pozytywnego Przedszkola nr 11.
- Każde dziecko traktowane jest w przedszkolu indywidualnie. Zadaniem nauczycieli i pedagogów jest prowadzenie dzieci do samodzielnego dochodzenia do wiedzy i umiejętności poprzez poszukiwanie rozwiązań w oparciu o bezpośrednie doświadczanie - dodaje dr Piotr Szeląg.

Zapisz dziecko do przedszkola w rekrutacjiRekrutacja uzupełniająca do przedszkoli w Gdańsku zakończyła się w piątek, 19 maja. Do publicznej wiadomości podana zostanie lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w postępowaniu uzupełniającym 31 maja, o godz. 15. Po tym etapie placówki, które dysponują wolnymi miejscami, informują o nich. Pytania o rekrutację do Pozytywnych Przedszkoli nr 11 i 12 można kierować już teraz bezpośrednio pod nr tel. PPP nr 11 tel. 532 805 625 oraz PPP nr 12. tel. 532 805 236.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

Opinie (6)

 • Państwowe przedszkole super sprawa

  • 7 1

 • (1)

  Nie polecam "Pozytywnego", bardzo duża rotacja pracowników, co negatywnie wpływa na edukację dzieci. Mam w swojej grupie dzieci, które edukację w przedszkolu zaczynały w Pozytywnym ....... po roku uczęszczania do tej placówki, nie wiedziały do czego służy klej, nożyczki .... w placówce piły z niekapków.....

  • 5 10

  • Bardzo dobre przedszkole ,moja wnuczka chodziła.Piła ze szklanki.Pięknie maluje ,rysuje,i odpowiednio posługuje się nożyczkami.

   ,

   • 1 1

 • Polecam z całego serca !

  • 6 2

 • opinia

  Ja osobiście bardzo polecam! Nowe budynki, super wyposażenie, sympatyczna kadra, która profesjonalnie dba o nasze dzieci. Dzieci zadbane, dobrze, że na Zaspie powstaje kolejna placówka, przepisałem już swoje dziecko ze żłobka do przedszkola tuż za płotem. Innym rodzicom też szczerze polecam.

  • 4 1

 • wywrotka

  Nie rozumiem negatywnych opinii, każda placówka funkcjonuje inaczej, może i w którejś z nich jest rotacja ale ja osobiście w przedszkolu, do którego uczęszcza mój syn takiej rotacji nie widzę. Dziecko jest zadowolone, widzę duże postępy w jego edukacji, uczą się wielu nowych rzeczy, panie robią ciekawe zajęcia, eksperymenty itp. Jak dla mnie na plus.

  • 3 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pomorska Noc Naukowców

wykład, warsztaty, konferencja

ŚwiatłoSiła Festiwal Foto - Video

warsztaty, spotkanie, spacer

Tajemnica Zaginionego Rękopisu - escape room

120 zł
gry

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Organizmy jednokomórkowe to:

 

Najczęściej czytane