Wiadomości

stat

Dyrektor Szkoły Metropolitalnej złożyła wypowiedzenie

Pierwszy dzwonek w Metropolitalnej Szkole w Kowalach zabrzmiał 3 września br.
Pierwszy dzwonek w Metropolitalnej Szkole w Kowalach zabrzmiał 3 września br. fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Barbara Wasiołka, dotychczasowa dyrektor Szkoły Metropolitalnej w Kowalach, złożyła wypowiedzenie. Powodem jej rezygnacji miało być "ogólne niezadowolenie z pełnionych obowiązków". Gmina Kolbudy we współpracy z kuratorium, ale też gminą Pruszcz Gdański i Gdańskiem ogłosi nowy konkurs na to stanowisko. Szkoła w Kowalach to pierwsza w Polsce inwestycja edukacyjna, w której udział biorą trzy gminy zrzeszone w stowarzyszeniu Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot.Czy uważasz, że w twojej dzielnicy brakuje szkół podstawowych?

tak - obecne są przeciążone, przez co dzieci uczą się na kilka zmian

69%

nie - nauka odbywa się w komfortowych warunkach i nie ma konieczności tworzenia nowych placówek

31%
Dotychczasowa dyrektor Szkoły Metropolitalnej w Kowalach złożyła wypowiedzenie na ręce wójta gminy Kolbudy (organu prowadzącego placówkę).

- Dyrektor złożyła rezygnację, jej powodem było ogólne rozżalenie z powodu niezadowolenia z pełnionej funkcji. Pani dyrektor twierdziła, że nie czuje się swobodnie w wykonywanych obowiązkach, ale też przy wyborze współpracowników - powiedział Wojciech Sosnowski, zastępca wójta gminy Kolbudy.
Przed złożeniem rezygnacji Barbara Wasiołka odwołała dwóch wicedyrektorów ze stanowisk.

- Wicedyrektorów do współpracy dobiera sobie już dyrektor szkoły, a że taka była jej decyzja, to teraz te stanowiska muszą zostać obsadzone na nowo. Do tego czasu pełniącą obowiązki dyrektora ma zostać pani Sabina Leyk-Kania - wyjaśnił Sosnowski.

Budowa z kontrowersjamiBudowa Metropolitalnej Szkoły w Kowalach od samego początku budziła wiele emocji, zarówno po stronie rodziców uczniów, jak i samorządowców. Wszystkim stronom udało się jednak dojść do porozumienia i 3 września br., zgodnie z prognozami, w placówce zabrzmiał pierwszy dzwonek.
O budowie Szkoły Metropolitalnej w Kowalach informowaliśmy systematycznie na naszym portalu. Zobacz wcześniejsze artykuły dotyczące tej inwestycji >>>

Szkoła składa z dwóch 3-kondygnacyjnych budynków. W jednym z nich mieszczą się sale dydaktyczne, biblioteka i świetlica. W drugim, który powinien być gotowy na początku 2019 r., znajdzie się sala gimnastyczna z aulą widowiskowo-konferencyjną, stołówką oraz kuchnią. Oprócz tego uczniowie do dyspozycji mają boiska sportowe: boisko do piłki nożnej, boisko wielofunkcyjne (koszykówka, siatkówka, tenis), bieżnię i skocznię do skoku w dal, a także plac zabaw.

Budynki szkoły w Kowalach zostały dostosowane do reformy oświaty, czyli do przyjęcia większej liczby uczniów, niż planowano: zamiast klas I-VI będą klasy I-VIII. Z powodu konieczności dostosowania obiektu szkoły do nowej funkcji prace w drugim budynku potrwają jeszcze kilka miesięcy.

Opinie (144) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Aniołki to osiedle znajdujące się w: