stat
Impreza już się odbyła

Dyskusyjny Klub Wiedzy - Cywilizacja, Społeczność, Jednostka / Kreatywny dialog

Biblioteka Wiedzy zaprasza na spotkania Dyskusyjnego Klubu Wiedzy. Tematem podejmowanych dyskusji będzie relacja między osobą a jej otoczeniem społecznym.

"Będziemy mówić o nas i o naszych społecznościach... Zastanowimy się nad językiem, komunikacją i zasadami społecznymi. Zestawimy to z potrzebami, motywacją i osobistym poczuciem szczęścia" - komentuje moderator DKW Marcin Ratajczyk.

Temat najbliższego spotkania:
1. Język i cywilizacja - razem możemy więcej
W czasie spotkania przyjrzymy się roli języka, jako "technologii", która umożliwiła Homo Sapiens tworzenie skomplikowanych struktur społecznych. Poszukamy co cechuje nasze społeczeństwo oraz w jaki sposób potrzeby i motywacje naszego społeczeństwa widoczne są w języku jaki nas otacza.

Trzy najważniejsze pytania:
- W jaki sposób język jednoczy ludzi w struktury społeczne?
- W jaki sposób przekaz mediów społecznościowych, język reklamy, PR oraz oczekiwania społeczne ma wpływ na nasze zachowania, przekonania lub postawy?
- "Razem możemy więcej" - kolektywnie ludzkość zbudowała Wielki Mur Chiński i poleciała na Księżyc - czy w epoce konsumpcji nasze wysiłki idą w kierunku budowania świata, który jest dla nas dobry?

Materiał do przemyśleń oraz do ukierunkowania własnych obserwacji na te tematy, można znaleźć m.in. w następujących książkach:
1. R. Dunbar "Pchły, plotki a ewolucja języka"
2. N. Klein "No logo"

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Wybierz poziom

Żołądź to owoc: