stat
Impreza już się odbyła

Dyskusyjny Klub Wiedzy - Cywilizacja, Społeczność, Jednostka / Kreatywny dialog

Biblioteka Wiedzy zaprasza na spotkania Dyskusyjnego Klubu Wiedzy. Tematem podejmowanych dyskusji będzie relacja między osobą a jej otoczeniem społecznym.

cze 4

czwartek, godz. 10:00

bilety 259 zł
przedsprzedaż 199 zł
"Będziemy mówić o nas i o naszych społecznościach... Zastanowimy się nad językiem, komunikacją i zasadami społecznymi. Zestawimy to z potrzebami, motywacją i osobistym poczuciem szczęścia" - komentuje moderator DKW Marcin Ratajczyk.

Temat najbliższego spotkania:
1. Język i cywilizacja - razem możemy więcej
W czasie spotkania przyjrzymy się roli języka, jako "technologii", która umożliwiła Homo Sapiens tworzenie skomplikowanych struktur społecznych. Poszukamy co cechuje nasze społeczeństwo oraz w jaki sposób potrzeby i motywacje naszego społeczeństwa widoczne są w języku jaki nas otacza.

Trzy najważniejsze pytania:
- W jaki sposób język jednoczy ludzi w struktury społeczne?
- W jaki sposób przekaz mediów społecznościowych, język reklamy, PR oraz oczekiwania społeczne ma wpływ na nasze zachowania, przekonania lub postawy?
- "Razem możemy więcej" - kolektywnie ludzkość zbudowała Wielki Mur Chiński i poleciała na Księżyc - czy w epoce konsumpcji nasze wysiłki idą w kierunku budowania świata, który jest dla nas dobry?

Materiał do przemyśleń oraz do ukierunkowania własnych obserwacji na te tematy, można znaleźć m.in. w następujących książkach:
1. R. Dunbar "Pchły, plotki a ewolucja języka"
2. N. Klein "No logo"

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jaka rzeka przepływa przez centrum Gdańska?