stat
Impreza już się odbyła

Dyskusyjny Klub Wiedzy Online

Zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Wiedzy on-line, którego moderatorem jest Marcin Ratajczyk. Celem Klubu Dyskusyjnego będzie zmierzenie się z tymi pytaniami. W atmosferze otwartego, kreatywnego dialogu wymienimy się naszymi doświadczeniami i zestawimy to z naszą wiedzą dotyczącą teorii i modeli.

lip 26-30

poniedziałek - piątek

Online

8 lipca - 31 sierpnia 2021

Gdynia,
bilety 30 zł
Rozmowa bez ról typu przełożony lub współpracownik oraz bez potencjalnego konfliktu interesu może pomóc w lepszym zrozumieniu natury zjawisk. W ten sposób nasza dotychczasowa wiedza i doświadczenie będą lepiej ze sobą zintegrowane, zaś wypracowane spostrzeżenia wskażą dobre sposoby zaangażowania się w tą małą społeczność, którą tworzymy w miejscu pracy.

Większość z nas spędza dużą część życia w środowisku, gdzie występują przełożeni, współpracownicy lub podwładni, a także struktura organizacyjna w dużej mierze narzucająca role i zachowania. Pomimo starań pracodawców, dla wielu osób praca zawodowa nieodłącznie kojarzy się ze stresem, wypaleniem lub po prostu obowiązkiem. Organizacje, w których pracujemy naturalnie skupiają się na zewnętrznych kryteriach sukcesu, takich jak zrealizowanie zamówienia, podpisanie umowy, osiągnięcie kwartalnego celu sprzedażowego, najlepiej zdefiniowanego w formule SMART.

Tak zdefiniowane cele często są poza naszą bezpośrednią kontrolą. Powoduje to powstawanie wątpliwości jak współpracować? Jak rozmawiać? W co się angażować? Jakie postawy prezentować? Jak pogodzić te niespójne potrzeby i wrócić z pracy zarówno z wypłatą, jak i z poczuciem zgodności ze sobą? Są to kwestie, które bardzo często są drażliwe.
Rozmowy na te tematy są starannie pomijane, aby nie budzić kontrowersji i nie powodować niepotrzebnych konfliktów. A może jest tak, że po prostu nie potrafimy o takich sprawach rozmawiać?

Temat spotkania: Ocena: za staranie czy za wynik?
- Co to znaczy, że jest sprawiedliwe?
- Jak określić, kto z zespołu napracował się najbardziej?
- Jak podzielić owoce pracy?
- Cele indywidualne czy grupowe?
- Pracujemy dla siebie czy dla zespołu?
- W jaki sposób cele i premiowanie wpływa na nasze zachowanie?
- Co w przypadku, gdy cel jest ode mnie niezależny?
- W każdym zespole jest najsłabsza jednostka i co wtedy?

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Chmury klasyfikujemy ze względu na:

 

Najczęściej czytane