Wiadomości

stat

Interaktywna klasa uczy najmłodszych logicznego myślenia

Jednym z najciekawszych sprzętów w nowej pracowni jest interaktywna tablica.
Jednym z najciekawszych sprzętów w nowej pracowni jest interaktywna tablica. fot. SP 72 / Trojmiasto.pl

Interaktywne roboty, magiczna ściana, gry planszowe i wiele innych. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 72 zobacz na mapie Gdańska na Stogach zobacz na mapie Gdańska zyskały nową przestrzeń, w której poprzez zabawę będą uczyć się programowania i logicznego myślenia.Groteka, bo tak nazywa się nowa pracownia, została otwarta kilka dni temu w gdańskiej podstawówce i juz zyskała wielu fanów. Pracownia jest utrzymana w kolorowej i przyjaznej dla dzieci kolorystyce. Została wyposażona w stanowiska do typowych i nietypowych gier planszowych, interaktywne roboty do nauki programowania, a także w "Magiczną Ścianę", tj. wielofunkcyjną tablicę multimedialną.

Oprócz nauki programowania, rozwijania logicznego myślenia, będzie się tutaj odbywał również projekt ekoedukacji, który ma przekonać najmłodszych, że warto segregować odpadki.

- To miejsce jest realizacją marzeń moich i pana Henryka Polańskiego. Będą tutaj prowadzone zajęcia z gier logicznych, planszowych i z podstaw kodowania. Łączymy tradycję z nowoczesnością. Równie ważne było dla mnie, żeby było to miejsce na spędzanie czasu wolnego - mówi Artur Jastrząb, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 72 w Gdańsku.
To nie wszystko, bo w planach dyrektora szkoły, który chce pójść za ciosem, jest także budowa "warsztatowni" oraz pokoju relaksu na spotkania z pedagogiem.

- Celem "Warsztatowni" jest stworzenie miejsca, w którym uczniowie nabiorą umiejętności posługiwania się narzędziami. Dzieci będą mogły odkryć w sobie np. smykałkę do takich zawodów jak stolarz, ślusarz czy krawcowa. To zapomniane zawody, a jednak tak ważne do codziennego użytku - mówi Joanna Rolska z SP 72. - W planach jest też tzw. "Chill Room" (pokój relaksu) na spotkania np. uczniów z pedagogiem.

Opinie (17) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Ptaki drapieżne to: