stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Dzień Dziecka w Centrum Nauki Experyment! Zróbmy hałas!

Każdego roku Dzień Dziecka był obchodzony w Centrum Nauki Experyment hucznie. 2020 rok nie będzie pod tym względem inny. Centrum wychodzi ze specjalnymi działaniami do sieci, by mogły w nich uczestniczyć wszystkie dzieci, nie tylko w Trójmieście, ale wręcz w całym kraju!

Specjalny program, przygotowany w porozumieniu z miastem Gdynia, będzie można śledzić na profilach Centrum Nauki Experyment w mediach społecznościowych. Edukatorzy zapewniają, że dzięki temu każdy będzie mógł bawić się nauką w domowym zaciszu, które przestanie być... zaciszne. Experymentowy Dzień Dziecka odbywa się bowiem pod hasłem Zróbmy hałas!

- Dzień Dziecka to święto, które uwielbiamy i każdego roku przygotowujemy specjalne Experymentowe niespodzianki. Tak też dzieje się i w tym roku. Przygotowaliśmy filmowe pokazy naukowe oraz zdalne warsztaty rodzinne na temat dźwięku, które mają wciągnąć w naukową przygodę dzieci i dorosłych. Zrobimy razem hałas! - mówi Alicja Harackiewicz, dyrektor Centrum Nauki Experyment.

Centrum Nauki Experyment i Gdynia zaczynają świętowanie Dnia Dziecka już 30-31 maja począwszy od wtedy, przez dwa dni, w social mediach Experymentu publikowane będą ciekawostki i specjalne popularnonaukowe filmy, by w ciekawy i zabawny sposób wytłumaczyć hałaśliwe tematy: czym jest dźwięk, jak działa słuch człowieka i niektórych zwierząt, w jaki sposób z fal dźwiękowych korzystają nietoperze, czy słyszymy tylko uchem i wiele innych dźwięcznych zagadnień. Wszystko to w ramach specjalnego wydania realizowanego przez Centrum cyklu Zdalny Experyment.

1 czerwca zrobi się naprawdę głośno. W mediach społecznościowych Gdyni oraz Experymentu pojawią się dwa formaty. Pierwszym z nich będzie specjalne naukowe show Zróbmy hałas! Pokazy naukowe są jedną z ulubionych form gości CNE, więc pracownicy postanowili tym razem przygotować je w formie wideo. Dzięki nim można będzie spojrzeć na dźwięk z perspektywy różnych dziedzin nauki. Jednocześnie realizatorzy zapewniają, że nie zabraknie wybuchów i innych wystrzałowych naukowych momentów. Pokaz poprowadzą specjaliści Experymentu, którzy zadbają o to, żeby doświadczenia były naprawdę wyjątkowe.

Drugi format to zdalne WARSZTATY RODZINNE Domowe melodie. Będzie on poświęcony majsterkowaniu i tworzeniu nietypowych instrumentów z tego, co można znaleźć we własnym domu. Na autorów najciekawszych domowych instrumentów czekają nagrody! Szczegóły konkursu już wkrótce na Gdynia.pl.

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Atmosfera to: