• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Dzień Ziemi na Zajęczym Wzgórzu

Wasze Sąsiadki zorganizowały takie wydarzenie, a my z radością wspieramy i zapraszamy serdecznie! DRODZY SĄSIEDZI SOPOCIANIE, DUZI I MALI, serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu: Dzień Ziemi na Zajęczym Wzgórzu w sobotę, 20.04.2024 od 10:00.

lip 13

sobota, godz. 12:00

bilety 10 zł
wrz 14

sobota, godz. 12:00

Wstęp wolny
Zapraszamy każdego, kto chciałby wartościowo spędzić czas z bliskimi, a przy okazji lepiej poznać swoich sąsiadów. Co może być lepszą formą integracji wiosną niż wspólne oddychanie świeżym, leśnym powietrzem i po prostu bycie w naturze? Zwłaszcza, gdy w zasięgu nóg obszar tak cenny przyrodniczo, jak Rezerwat Zajęcze Wzgórze.

Będzie o przyrodzie i dla przyrody. Najpierw spacer po rezerwacie z edukatorami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Pomogą nam lepiej zrozumieć rezerwat oraz zasady jego ochrony. Potem chwila uważności, czyli krótka medytacja mindfulness na łonie natury, aby odnowić więzi z przyrodą. Następnie eksploracja rezerwatu i - dla chętnych - sprzątanie. Spotkanie zakończymy integracją sąsiedzką przy drobnym poczęstunku i dyskusji o tym co możemy zrobić, aby jak najlepiej zachować ten bezcenny skrawek lasu.
Plan wydarzenia:
10:00-10:15 zbiórka na ul. Armii Krajowej pod numerem 48 (przy Laboratorium Oddechu)
10:15-12:15 Spacer po rezerwacie
Wspólne wyjście do lasu
Część edukacyjna z przewodnikami z Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego
Krótka praktyka uważności i połączenia z naturą
Sprzątanie rezerwatu (dla chętnych - weź ze sobą rękawiczki ochronne)
Powrót do miejsca zbiórki
12:30 Integracja uczestników (w Laboratorium Oddechu)
Herbata, woda i poczęstunek
Dyskusja nt. roli mieszkańców w ochronie rezerwatu
Integracja i luźne rozmowy

Projekt współfinansowany z Sopockiego Funduszu Sąsiedzkiego. Dziękujemy za współpracę TPK (Trójmiejski Park Krajobrazowy - Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych - Instytucja Samorządu Województwa Pomorskiego), SCOP (Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych) oraz Eco Sopot

Opinie

Reklama

Sprawdź się

Wybierz poziom

Do chorób cywilizacyjnych nie zaliczamy:

 

Najczęściej czytane