• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Dziewczyny na fali (1 opinia)

Z takimi dziewczynami nie strach wypłynąć w najdalszy rejs! Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku zaprasza na drugą edycję seminarium, poświęconą roli i kobiet w szeroko rozumianej branży morskiej. Razem z naszymi wspaniałymi prelegentkami weźmiemy naprawdę głęboki wdech, zastanowimy się, jak godzić macierzyństwo z pracą naukową i poznamy smak samotności na pełnym morzu.

6 marca 2020 roku zapraszamy wszystkich do Ośrodka Kultury Morskiej do udziału w seminarium, organizowanym z okazji Dnia Kobiet - To druga edycja seminarium, które organizujemy w naszym muzeum. Podobnie jak zeszłoroczne ma ono charakter spotkania z paniami, które swoje życie zawodowe, ale też prywatne związały z morzem. - mówi Katarzyna Schaefer z Narodowego Muzeum Morskiego, współorganizatorka wydarzenia - W tym roku spotkamy się z niezwykłymi, inspirującymi kobietami: Joanną Pajkowską, Violettą Drozdowską oraz Agatą Bogusz, które podzielą się z nami swoimi doświadczeniami i pasją.

Kapitan jachtowy Joanna Pajkowska w zeszłym roku zakończyła trwający 216 dni i 16 godzin, samotny i bez zachodzenia do portów, rejs dookoła świata. Jest ona pierwszą Polką i czwartym polskim żeglarzem, który tego dokonał - Żeglarzy, którym udał się ten wyczyn jest mniej niż ludzi, którzy polecieli w kosmos, a kobiet jest tylko kilka.

Kolejna prelegentka, dr Violetta Drozdowska jest pracownikiem Instytutu Oceanologii PAN w Sopocie w Pracowni Wzajemnego Oddziaływania Morza i Atmosfery. W ciągu ostatnich kilku lat, wzięła udział w ponad 50 rejsach badawczych na Morzu Bałtyckim i Atlantyku Północnym na statkach r/v "Oceania", "Akademik Ioffe" oraz "TASK". Praca badacza-oceanologa daje dr Drozdowskiej ogromną satysfakcję, a największą inspiracją są dla niej inni ludzie morza.

Freediving to nurkowanie na wstrzymanym oddechu, a Agata Bogusz to jedna z najbardziej utytułowanych polskich freediverek. - Od początku mojej przygody z freedivingiem fascynował mnie olbrzymi potencjał tego sportu jako narzędzia do rozwoju osobistego, wzmacniania kompetencji radzenia sobie ze stresem oraz możliwości wykorzystania go w procesie terapeutycznym - podkreśla Agata Bogusz, która podczas seminarium opowie, jak elementy freedivingu można wykorzystać w procesie coachingowym, lub terapeutycznym.

W związku z obchodami 60-lecia istnienia Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku drugą część seminarium dedykujemy kobietom, które swoją karierę zawodową związały z naszym muzeum oraz miały wpływ na jego rozwój. W trakcie panelu dyskusyjnego przedstawicielki oraz kierowniczki różnych Działów NMM podzielą się swoimi wspomnieniami, przemyśleniami dotyczącymi własnej drogi zawodowej oraz wpływu nowoczesnych technologii na ich pracę w muzeum.

Organizację wydarzenia wsparły księgarnia Marpress, Gdański Ośrodek Sportu oraz firma ElektroWar.Informacje dotyczące seminarium udzielają Weronika Pelc-Garska (w.pelc@nmm.pl) oraz Katarzyna Schaefer (k.schaefer@nmm.pl).

Prelegentki:
Joanna "Asia" Pajkowska
- kapitan jachtowy przepłynęła ponad 250 tysięcy mil morskich po morzach i oceanach całego świata, w tym odbyła dwa wokółziemskie rejsy samotne, w tym jeden bez zachodzenia do portów w 2019 r. Nagrodzona licznymi odznaczeniami i nagrodami za osiągnięcia żeglarskie na arenie krajowej i międzynarodowej. Za swój ostatni samotny rejs otrzymała w ubiegłym roku najwyższą doroczną niemiecką nagrodę żeglarską Trans Ocean, i jest najpoważniejszym kandydatem do otrzymania w Polsce (31 grudnia) najważniejszej polskiej dorocznej nagrody żeglarskiej, Srebrny Sekstant-Rejs Roku i Żeglarz Roku. Zajmuje się także szkoleniem młodzieży ("Wychowanie pod żaglami"), w ramach programów Sail Training Association pływa jako oficer na szkolnym żaglowcu STS Pogoria oraz angażuje się w kampanie na rzecz bezpieczeństwa na wodzie - w tym w promowanie trzeźwości na wodzie.

Violetta Drozdowska - absolwentka fizyki na Uniwersytecie Gdańskim i pracownik naukowy Instytutu Oceanologii PAN w Sopocie w Pracowni Wzajemnego Oddziaływania Morza i Atmosfery. Zawodowo zajmuje się takimi zagadnieniami jak: optyczne właściwości wód powierzchniowych Morza Bałtyckiego i europejskiej Arktyki, specyficzne właściwości optyczne mikrowarstwy powierzchniowej morza oraz dynamika aerozoli. Prywatnie jest mamą dwóch córek. Wspólnie z mężem nurkują, żeglują, podróżują i poznają świat.

Agata Bogusz - jest nieprzerwanie od 2009 r. rekordzistką Polski we freedivingu w licznych jego dyscyplinach, m.in. - 101 m głębokości w konkurencji CWT (4 najlepszy wynik wśród kobiet na świecie). Od prawie 10 lat pracuje jako szkoleniowiec w Polsce i za granicą m.in. w Indonezji i Filipinach. Posiada najwyższe w Polsce uprawnienia instruktorskie we freedivingu w aż 3 międzynarodowych organizacjach w stopniu Trenera Instruktorów. Jest psychologiem i coachem - obecnie prowadzi szkolenia i wykłady dotyczące rozwoju osobistego wykorzystujące elementy freedivingu, pracy z oddechem i uważnością. Pracuje również jako psycholog i trener mentalny z klientami indywidualnymi, wspierając ich w obszarze sportu oraz wyzwań biznesowych, jak również w trudnościach życia codziennego.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  1 zł
Rejestracja grup pod adresem: edukacja@nmm.pl

Opinie (1)

 • Super program

  Szkoda, że seminarium odbywa się w piątek w godzinach, w których większość osób pracuje.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Aniołki to osiedle znajdujące się w:

 

Najczęściej czytane