• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Dziki Rok (1 opinia)

Zapraszamy na opowieść zainspirowaną książką Wilderness cure Moniki Wilde. Autorka, zarazem bohaterka, opowiada o relacji człowiek - przyroda i o tym, jak podczas rocznego eksperymentu stała się samowystarczalna, polegając wyłącznie na darach natury.

maj 9

czwartek, godz. 17:30

Gdańsk,
Wstęp wolny
wrz 13-15

piątek - niedziela, godz. 10:00 - 17:00

Wstęp wolny
Z perspektywy pracownika SPN, edukatora i swojej własnej, chcę przybliżyć potencjał edukacyjny naszych zajęć przyrodniczych, które mogą stać się jednym z pierwszych kroków na drodze ku naturze i poznaniu dzikiej przyrody. Odniosę się do kwestii bioróżnorodności w SPN (parki narodowe to jedne z lepiej poznanych obszarów w Polsce). Podobnie jak autorka książki przedstawię roczny cykl pór roku, ukazując, co przyroda ma nam do zaoferowania.

Nie zabraknie odwołania się do książki Dzikie gatunki pokrewne roślinom uprawnym występujące w Polsce, w kontekście ochrony bioróżnorodności w SPN.

Zbiór dziko występujących roślin i grzybów oraz ich części w parkach narodowych jest zabroniony lub limitowany (przedstawienie zasad obowiązujących na terenach chronionych). Niemniej dary natury występują wszędzie. Poznawanie przyrody z perspektywy poszukiwacza i konsumenta roślin oraz grzybów jadalnych wydaje się jedną z najlepszych praktyk w poznaniu natury. Łączy w sobie umiejętność rozpoznawania gatunków, aktywność na świeżym powietrzu, prowadzenie obserwacji fenologicznych, naukę orientacji w terenie z tworzeniem mapy mentalnej i ostatecznie ma wartość utylitarną. Prezentacja będzie bazowała na 12 slajdach odpowiadających każdemu miesiącowi w roku. Zestawienia zdjęć docelowo zobrazują przeszło 100 elementów przyrody głównie roślin, z których co ciekawsze omówię. Dopiero kiedy pochylimy się nad konkretną rośliną, jesteśmy w stanie dostrzec jej piękno, czy zespół unikalnych cech.

Spotkanie z Łukaszem Fuglewiczem ze Słowińskiego Parku Narodowego odbędzie się na profilu CIEE w Facebook Live: facebook.com/CIEEGdansk.

Na opowieść Łukasza Fuglewicza o dzikim roku zapraszamy w ramach spotkań miłośników ekologii, realizowanych przez Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku. Współorganizatorem wydarzenia jest Słowiński Park Narodowy.

Opinie (1)

  • Spotkanie online "Dziki Rok"

    Prosimy o zwrócenie uwagi, że spotkanie z Łukaszem Fuglewiczem ze Słowińskiego Parku Narodowego odbędzie się online - na profilu CIEE w Facebook Live: facebook.com/CIEEGdansk.
    Do naszej siedziby zapraszamy w czwartek, 7 grudnia o godz. 17.30. Posłuchamy opowieści podróżniczo-przyrodniczej z cyklu "CIEEkawi świata" - Galapagos inne niż myślisz.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama

Sprawdź się

Wybierz poziom

Atmosfera to:

 

Najczęściej czytane