• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Edukacja w akcji. Szkoła kompetencji - Konferencja dla nauczycieli

Badania wskazują, że rynek pracy będzie się zmieniał coraz szybciej. Kluczowe wydaje się uczenie uczenia się, które pozwoli na utrzymanie wysokiego poziomu kompetencji i dostosowanie się do wymagań otoczenia. Jaki zatem powinien być kierunek zmian w edukacji? Co zrobić, aby sprostać licznym wyzwaniom i jak przygotować do tego uczniów? Odpowiedzią jest koncepcja 4K, czyli kompetencje XXI wieku. O nich porozmawiamy 18 kwietnia podczas bezpłatnej konferencji dla nauczycieli EDUKACJA W AKCJI. Szkoła kompetencji.

cze 20

czwartek, godz. 17:00 - 19:00

Wstęp wolny
lip 3

środa, godz. 12:00

Trójmiasto, Online
Wstęp wolny
Link do zapisów:
https://evenea.pl/pl/wydarzenie/edukacjawakcjiszkolakompetencji

Punktem wyjścia w koncepcji 4K są cztery umiejętności poznawcze, które znacząco ułatwiają przystosowanie się do nowych sytuacji. Są to: krytyczne myślenie, kreatywność, komunikacja oraz kooperacja. 18 kwietnia pochylimy się nad tymi zagadnieniami szczegółowo prelegenci przedstawią swoje pomysły i sposoby, aby kształtować u uczniów wymienione umiejętności. Na uczestników konferencji czeka dawka cennej wiedzy i wiele inspiracji.

Podczas konferencji porozmawiamy o tym, jak wykorzystać potencjał kompetencji 4K oraz dlaczego tak ważne dziś jest krytyczne myślenie. Poznamy również odpowiedź na pytanie, jaką rolę odgrywa w środowisku szkolnym komunikacja oraz jak relacje wpływają na nasz dobrostan.

W części warsztatowej uczestnicy będą mieli okazję wzbogacić swój warsztat pracy o takie umiejętności jak: wykorzystanie narzędzi multimedialnych i sztucznej inteligencji w codziennej pracy nauczyciela oraz myślenie projektowe (design thinking) i międzydyscyplinarne. Będzie także szansa, aby wziąć udział w treningu komunikacji oraz warsztatach z krytycznego myślenia.

Szczegółowy program:
https://experyment.gdynia.pl/wydarzenia/konferencja-edukacja-w-akcji-szkola-kompetencji/ 

Informacja o biletach

obowiązują zapisy: https://evenea.pl/pl/wydarzenie/edukacjawakcjiszkolakompetencji

Opinie

Reklama

Sprawdź się

Wybierz poziom

Ptaki drapieżne to:

 

Najczęściej czytane