stat
Impreza już się odbyła

Edukacyjny Festiwal Kodowanie z Dwunastką

Uczniowie i nauczyciele wraz z Dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 12 im. gen. Mariusza Zaruskiego w Gdyni serdecznie zapraszają 12 grudnia 2019 r. na edukacyjny festiwal "Kodowanie z Dwunastką". Termin nie jest przypadkowy, bowiem w dniach 9-15 Grudnia trwa ogólnoświatowa inicjatywa na rzecz kształcenia informatycznego Godzina Kodowania w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej.

w każdy poniedziałek (do 28.09), godz. 19:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
sie 24-28

poniedziałek - piątek, godz. 9.00

Gdańsk,
bilety 500  zł
Gościem specjalnym będzie Prof. Maciej M. Sysło - propagator informatyki i programowania dla wszystkich uczniów, tłumacz i koordynator inicjatywy Godzina Kodowania w Polsce, organizator Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr, inicjator i współorganizator Olimpiady Informatycznej, twórca nowej podstawy programowej z informatyki, członek Rady ds. Informatyzacji Edukacji przy MEN.

Podczas festiwalu chcemy pokazać, że każdy uczeń w naszej szkole ma możliwość nauki informatyki, począwszy od klas pierwszej po ostatnią klasę. Już w klasie pierwszej dzieci poznają język Scratch, w następnych rozwiązują łamigłówki Godziny Kodowania, a w starszych klasach łagodnie przechodzą do poznawania języka Python.

Podczas "Kodowania z Dwunastką" uczniowie wraz z nauczycielami zaprezentują także, sposoby wykorzystania licznych i różnorodnych pomocy dydaktycznych, w tym robotów, do wspomagania procesu kształcenia informatycznego, w tym programowania:
• maty edukacyjne,
• programowalne roboty Ozobot, Dash i Dot, Edison,
• gry planszowe Scottie Go!,
• tablety,
• oraz pióra i drukarki 3DD

Dzięki tym różnorodnym i atrakcyjnym dla uczniów pomocom nasze zajęcia są ciekawe, angażują uczniów i motywują ich do nauki. Rozwijają przy tym kreatywność oraz umiejętności logicznego myślenia, rozwiązywania problemów, oraz współpracy w zespole.

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Sprawdź się

Wybierz poziom

Sosna zwyczajna: