Wiadomości

Premier: Egzaminy nie wcześniej niż pod koniec czerwca

Najnowszy artukuł na ten temat

Wydarzenia artystyczne i rozrywkowe: od 17 lipca więcej osób na widowni

Egzaminy ósmoklasistów i matury zostają przesunięte - ich termin na razie nie jest znany.
Egzaminy ósmoklasistów i matury zostają przesunięte - ich termin na razie nie jest znany. fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

- Przesuwamy egzaminy maturalne i egzaminy ósmoklasistów - poinformował premier Mateusz Morwiecki podczas konferencji. Konkretnego terminu nie podał, bo - jak przekonywał - takich jeszcze nie ma, zapewnił, że uczniowie dowiedzą się o nich nie później niż na trzy tygodnie przed sprawdzianami. Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa na kolejne dwa tygodnie również zajęcia w szkołach zostały zawieszone.- Egzaminy odbędą się nie wcześniej niż w czerwcu, a nawet pod koniec czerwca - mówił premier Morawiecki w czwartek podczas specjalnej konferencji. - O tym, kiedy dokładnie odbędą się egzaminy, uczniowie dowiedzą się na ok. trzy tygodnie przed terminem, w którym się one odbędą - wyjaśniał.
Na kolejne dwa tygodnie również zawieszono zajęcia w szkołach. Zasiłek dla rodziców zostanie przedłużony.

- Do 26 kwietnia będą zamknięte szkoły i przedszkola - mówił.
Apelował też: - Bądźmy wyrozumiali dla nauczycieli, rodziców, dzieci. One też cierpią, są smutne, bo na przykład nie mogą się spotkać z przyjaciółmi.

Koronawirus w Trójmieście - wszystkie informacje- Po raz kolejny przedłużamy okres zawieszenia zajęć w placówkach, by nasze kontakty były jak najbardziej ograniczone. Wiem, że ósmoklasiści i maturzyści mają ogromy stres, dlatego ze względów zdrowotnych przekładamy terminy egzaminów, tak by mieli dodatkowy czas na przygotowanie. Kontaktujecie się z nauczycielami, zdobywacie nową wiedzę i umiejętności, i macie dodatkowy czas na naukę - mówił Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej.
Premier: Egzaminy nie wcześniej niż pod koniec czerwca.
Premier: Egzaminy nie wcześniej niż pod koniec czerwca. mat. KPRM
Po świętach rząd ma zaproponować nowy plan dotyczący znoszenia obostrzeń.

Nowy harmonogram roku szkolnego?Początkowo egzamin ósmoklasisty zaplanowany był w dniach 21-23 kwietnia, natomiast matury miały rozpocząć się 4 maja. Nowe terminy egzaminów jeszcze nie są znane.

Przerwa w zajęciach dydaktycznych rozpoczęła się 12 marca, z kolei od 25 marca oficjalnie rozpoczęła się w Polsce edukacja zdalna (jest obowiązkowa). Nauczyciele muszą realizować podstawę programową i mogą wystawiać uczniom oceny. Wydłużenie przerwy do 26 kwietnia może zmienić harmonogram roku szkolnego. Zmiana terminów egzaminów wymusi zmianę terminów i zasad rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i na uczelniach wyższych.

- Jeśli w drugiej połowie czerwca te niewielkie przesunięcia w terminarzu roku szkolnego będą potrzebne, to jesteśmy na to przygotowani - zapewniał minister edukacji.

Opinie (46) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Larwa żaby trawnej to: