• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

English, please! Rozmowy po angielsku dla maturzystów

Zapraszamy na kolejne z cyklu spotkanie "English, please!" - konwersacje w języku angielskim, skierowane do młodzieży licealnej, przygotowującej się do egzaminu dojrzałości.

kwi 24

środa, godz. 17:00

Sopot,
Wstęp wolny
kwi 24

środa, godz. 16:30 - 18:30

Gdańsk,
Wstęp wolny
Język obcy to, obok języka polskiego i matematyki, jeden z trzech obowiązkowych przedmiotów na egzaminie maturalnym. Od lat największa liczba uczniów decyduje się na sprawdzenie swoich umiejętności w zakresie języka angielskiego. Nie jest tajemnicą, że w tym przypadku największym wyzwaniem często okazuje się aktywne mówienie i słuchanie - obszar, któremu podczas zajęć szkolnych poświęcaj się zazwyczaj najmniej uwagi. Z tą właśnie myślą przygotowany został "English, please!" - cykl spotkań kładących nacisk na praktyczne użycie języka w konwersacji. Zajęcia skupiają się na umiejętność swobodnego porozumiewania się, łącząc przyjemną formę oraz merytoryczne przygotowanie do egzaminu. Spotykamy się w każdą ostatnią środę miesiąca, równocześnie ćwicząc samą formułę matury ustnej, jak i w przyjemnej atmosferze poruszając najbardziej interesujące nas tematy, na które często nie ma miejsca w sylabusie standardowych lekcji. Poruszamy również tematykę związaną z popkulturą, social mediami i tym, co nas interesuje, bawi, a także irytuje.

Na kolejne spotkanie z cyklu "English, please!" zapraszamy 28 lutego o godzinie 17:00 do Sopoteki, Kościuszki 14.

28 lutego zapraszamy na zajęcia pt. "Eat, play, sleep, repeat!"

Jeśli nie są ci obce zarwane przy ulubionej grze noce i wołanie rodziców zza drzwi pokoju: "Bo zaraz wyłączę korki!", to koniecznie musisz wpaść do Sopoteki na lutowe konwersacje. Poruszymy kwestie związane z przemysłem komputerowym i zastanowimy się nad tym, czy gry komputerowe to wciąż niewybredna rozrywka, czy może już sztuka. Nie zabraknie też dyskusji na temat udanych i nieudanych prób tłumaczeń gier na język filmu, a także pytań dotyczących przyszłości rozrywki w sieci w czasach VR.

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Do kości płaskich u człowieka zaliczamy:

 

Najczęściej czytane