stat
Impreza już się odbyła

Europejska Noc Naukowców w Hevelianum

27 września o godz. 19:00 zapraszamy na Europejską Noc Naukowców - po raz jedenasty w Hevelianum.

Roboty są wśród nas! Podczas Nocy Naukowców przyjrzymy się im z bliska – z różnej perspektywy. Zbudujemy, zaprogramujemy, a także zastanowimy się nad ich dalszym losem, etyką i osobowością prawną.
Jak zrobić robota ze szczoteczki do zębów? Czy można programować roboty kolorami? Na warsztatach zbudujemy bristlebot, na cyfrowym placu zabaw zaprogramujemy ozoboty i roboty miorobot, poznamy pieska Genibo, a także pospacerujemy po Księżycu lub Marsie za pomocą Oculus Go! Na wszystkie te wydarzenia można przyjść z dziećmi od zerówki, ale i dorośli będą się tu świetnie bawili.
W Galerii Ruchu dowiemy się natomiast wszystkiego o ruchu w biologii, fizyce i w przestrzeni kosmicznej. W tym samym miejscu zobaczycie też wystawę o Historii Elektroniki: zagracie na Commodore i Amidze, a także na komputerach z lat 80! Stowarzyszenie Robotyków SKALP pokaże małe łaziki marsjańskie, między innymi LEMa i autonomicznego robota rolniczego ŻukBOT. Te ostatnie atrakcje warto odwiedzić już z nieco starszą młodzieżą – od końca podstawówki w górę.
Podczas wykładu, który poprowadzi Ewelina Grądzka, zastanowimy się, jak umiejscowić roboty i sztuczną inteligencję w naszym życiu codziennym, ale od strony prawnej i filozoficznej. Kto odpowiada za wypadek autonomicznego samochodu? Jak zaprogramować moralność robota-opiekuna?
Imprezę uszlachetni artystycznie zespół Voices of the Cosmos. Ich muzyka to mieszanka elektronicznych brzmień z dźwiękami z kosmosu, a znaczącą częścią występów są unikatowe kosmiczne wizualizacje.
Do tego 3 interaktywne wystawy za złotówkę. To brzmi jak przepis na udany wieczór, prawda?

Wejściówki będą rozdawane od 18.30 w namiocie na placu przed Kasami.
Imprezy zaczynają się o 19.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie miasto jest siedzibą władz województwa Pomorskiego?