stat
Wydarzenie już się odbyło

Export Professionals - seminarium

Stowarzyszenie "Wolna Przedsiębiorczość" Oddział Terenowy w Gdańsku serdecznie zaprasza na organizowane w ramach programu Pomorski Broker Eksportowy seminarium poświęcone podnoszeniu kompetencji eksportowych pomorskich przedsiębiorców.

Cykl seminariów "Export Professionals" to program 4 dwudniowych (piątek i sobota) intensywnych spotkań wypełnionych praktyką i wiedzą ekspercką w zakresie organizacji i rozwoju działalności eksportowej przedsiębiorstwa.

Poszczególne seminaria będą poświęcone następującym zagadnieniom:
Badania rynku i modelowanie biznesowe 15-16.03.2019 r.
Strategia ekspozycji na rynkach zagranicznych i marketing dóbr konsumpcyjnych 29-30.03.2019 r.
Zagadnienia prawne związane z działalnością eksportową 12-13.04.2019 r.
Strategia budowania relacji b2b i wchodzenia na rynek zagraniczny 27-28.04.2019 r.

Zakres tematyczny pierwszego seminarium "Badania rynku i modelowanie biznesowe":
Analiza rynków zagranicznych.
Metody badania rynków zagranicznych.
Samodzielne prowadzenie badań rynków zagranicznych - dobre i złe praktyki.
Analiza konkurencyjności produktu lub usługi na wybranych rynkach eksportowych.
Perspektywy handlowe na rynkach zagranicznych.
Business Model Canvas - model biznesowy, który pozwoli na skuteczną realizację działań eksportowych; elementy skutecznego modelu biznesowego; przykłady modeli biznesowych.

Seminarium poprowadzi Pan Łukasz Żak - prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Od ponad 12 lat podejmuje działania wspierające polskich przedsiębiorców na rynkach zagranicznych. Przez ponad dekadę zaangażowany w projekty Komisji Europejskiej wspierające rozwój firm na rynkach UE i EOG (Euro Info Centre i Enterprise Europe Network) realizowane przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego - SCP. W ramach projektu EEN członek grupy sektorowej Services & Retail, w której współpracował z zagranicznymi partnerami w zakresie międzynarodowego rozwoju współpracy przedsiębiorstw na płaszczyźnie wymiany handlowej i usługowej. Aktywnie działa i wspiera przedsiębiorców w zakresie transgranicznego świadczenia usług, delegowania pracowników, prawa pracy oraz budowania właściwych strategii eksportowych polskich firm. Doradzał kilkudziesięciu firmom z sektora budowlanego, przemysłowego czy handlowego, skutecznie wspierając ich działalność na rynkach zagranicznych m.in. w takich krajach jak Niemcy, Dania, Austria, Szwajcaria, Holandia, Wielka Brytania, Szwecja czy Norwegia.

Więcej informacji na stronie www.swp.gda.pl
oraz na www.brokereksportowy.pl

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Kolor kwiatów pachnącego groszku zależy od:

 

Najczęściej czytane