Wydarzenie już się odbyło

Export Professionals - seminarium

Stowarzyszenie "Wolna Przedsiębiorczość" Oddział Terenowy w Gdańsku serdecznie zaprasza na organizowane w ramach programu Pomorski Broker Eksportowy seminarium poświęcone podnoszeniu kompetencji eksportowych pomorskich przedsiębiorców.

lip 24-26

piątek - niedziela, godz. 12:00

Gdańsk, ul. Polanki 124
bilety 40 - 180 zł
Cykl seminariów "Export Professionals" to program 4 dwudniowych (piątek i sobota) intensywnych spotkań wypełnionych praktyką i wiedzą ekspercką w zakresie organizacji i rozwoju działalności eksportowej przedsiębiorstwa.

Poszczególne seminaria będą poświęcone następującym zagadnieniom:
Badania rynku i modelowanie biznesowe 15-16.03.2019 r.
Strategia ekspozycji na rynkach zagranicznych i marketing dóbr konsumpcyjnych 29-30.03.2019 r.
Zagadnienia prawne związane z działalnością eksportową 12-13.04.2019 r.
Strategia budowania relacji b2b i wchodzenia na rynek zagraniczny 27-28.04.2019 r.

Zakres tematyczny pierwszego seminarium "Badania rynku i modelowanie biznesowe":
Analiza rynków zagranicznych.
Metody badania rynków zagranicznych.
Samodzielne prowadzenie badań rynków zagranicznych - dobre i złe praktyki.
Analiza konkurencyjności produktu lub usługi na wybranych rynkach eksportowych.
Perspektywy handlowe na rynkach zagranicznych.
Business Model Canvas - model biznesowy, który pozwoli na skuteczną realizację działań eksportowych; elementy skutecznego modelu biznesowego; przykłady modeli biznesowych.

Seminarium poprowadzi Pan Łukasz Żak - prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Od ponad 12 lat podejmuje działania wspierające polskich przedsiębiorców na rynkach zagranicznych. Przez ponad dekadę zaangażowany w projekty Komisji Europejskiej wspierające rozwój firm na rynkach UE i EOG (Euro Info Centre i Enterprise Europe Network) realizowane przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego - SCP. W ramach projektu EEN członek grupy sektorowej Services & Retail, w której współpracował z zagranicznymi partnerami w zakresie międzynarodowego rozwoju współpracy przedsiębiorstw na płaszczyźnie wymiany handlowej i usługowej. Aktywnie działa i wspiera przedsiębiorców w zakresie transgranicznego świadczenia usług, delegowania pracowników, prawa pracy oraz budowania właściwych strategii eksportowych polskich firm. Doradzał kilkudziesięciu firmom z sektora budowlanego, przemysłowego czy handlowego, skutecznie wspierając ich działalność na rynkach zagranicznych m.in. w takich krajach jak Niemcy, Dania, Austria, Szwajcaria, Holandia, Wielka Brytania, Szwecja czy Norwegia.

Więcej informacji na stronie www.swp.gda.pl
oraz na www.brokereksportowy.pl

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Wybierz poziom

Co to jest rolnictwo ekologiczne?