stat
Impreza już się odbyła

Fajny chłopak - warsztat antyprzemocowy on-line dla nastoletnich chłopaków (16-19 lat)

Centrum Praw Kobiet - oddział w Gdańsku zaprasza do udziału w warsztacie antyprzemocowym dla nastoletnich chłopaków w wieku 16-19 lat. Warsztat odbędzie się on-line, a poprowadzi go m.in. trener antyprzemocowy Łukasz Wójcicki z Warszawy. Spotkanie odbędzie się na platformie Zoom.

lut 8

poniedziałek, godz. 18:00 - 19:30

Online
bilety 35 zł
kwi 24-25

sobota - niedziela, godz. 10:00

Gdańsk, Nowy Port
Nastoletni chłopcy, młodzi mężczyźni są grupą najbardziej narażoną na stosowanie zachowań dyskryminujących i przemocowych w młodym i dorosłym wieku. W przeważającej większości sprawcami różnych rodzajów przemocy są również chłopcy i mężczyźni. Według danych statystycznych aż w 80% przypadków są podejrzani o zabójstwo, udział w bójce i pobiciu, czy o stosowanie przemocy domowej. Można temu zapobiegać poprzez powszechną edukację antyprzemocową.

Dlatego organizujemy ten warsztat.
Czy bycie "prawdziwym mężczyzną" oznacza "twardą rękę" i dominację nad innymi? Czy przewaga siły fizycznej nad innymi osobami wiąże się z koniecznością przewagi w relacjach? Czy "naturalny porządek" panuje wtedy, kiedy "facet jest górą"? Na te i inne podobne pytania wspólnie znajdą odpowiedź uczestnicy naszego warsztatu, a pomoże im w tym trener antydyskryminacyjny Łukasz Wójcicki. Warsztat będzie obejmował następujące zagadnienia: stereotypy, przywileje, władza, przemoc, wszystkie formy dyskryminacji, mowa nienawiści, uprzedzenia, komunikacja bez przemocy, budowanie równościowego, sprawiedliwego, akceptującego i ekologicznego otoczenia z szacunkiem dla siebie, innych ludzi, zwierząt, przyrody, Ziemi i klimatu.

Poruszone będą takie aspekty jak:
- uświadomienie sobie wpływu oczekiwań innych ludzi na własne zachowanie
- dostrzeżenie zróżnicowania i oceniania konsekwencji oczekiwań, dotyczących zachowania kobiety i mężczyzny w tych samych sytuacjach
- stworzenie możliwości doświadczenia konieczności bycia w określonej roli
- stworzenie możliwości doświadczenia uczuć i emocji względem osób o innym sposobie funkcjonowania
- przywołanie i analiza własnych doświadczeń socjalizacyjnych uczestników w zakresie nakazów i zakazów kierowanych do nich przez dorosłych
- przeanalizowanie wpływu stereotypów na własny rozwój

ZapisyZgłaszająca się osoba niepełnoletnia otrzyma zwrotnie formularz zgody rodziców/opiekunów na udział w warsztacie, którego dostarczenie do CPK jest warunkiem niezbędnym do wzięcia udziału w zajęciach.
O udziale w warsztacie decyduje kolejność zgłoszeń.

Liczba miejsc: 8-12.

Na zgłoszenia czekamy do środy 9 grudnia 2020 r., do końca dnia.
Warsztat poprowadzą dwaj specjaliści, trenerzy antyprzemocowi. Jednym z nich jest Łukasz Wójcicki, edukator antyprzemocowy od prawie 10 lat zaangażowany w edukację antydyskryminacyjną. Pracuje głównie z chłopcami i młodymi mężczyznami. Założyciel stowarzyszenia edukatorów antyprzemocowych Głosy Przeciw Przemocy. Performer, animator kultury niezależnej, aktywista, trener sportów walki.
Pytania organizacyjne można kierować do koordynatorki projektu Anny Górskiej.

Organizatorki: Fundacja Centrum Praw Kobiet - Oddział Gdańsk.
Warsztaty dofinansowano ze środków Miasta Gdańska w ramach projektu "W stronę
równości. Edukacja, wzmacnianie i wspieranie na rzecz równych praw kobiet i
mężczyzn".

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Współpraca glona i grzyba w poroście to przykład: