• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Farmalityka. Wydział Farmaceutyczny GUMed otwiera wirtualne drzwi

Wykład "Dlaczego warto studiować farmację" na popularnej platformie Zoom poprowadzi mgr Adrian Szewczyk z Katedry i Zakładu Chemii Fizycznej. Można w nim uczestniczyć nawet na plaży lub na górskich szlakach. W wirtualnych wykładach jednorazowo będzie mogło uczestniczyć nawet 300 osób jednocześnie.

kwi 11-12

czwartek - piątek, godz. 8:30 - 16:00

Wstęp wolny
Jaki kierunek studiów wybrać? Jak na etapie studiów kreować swoją ścieżkę rozwoju zawodowego? Co mogę robić zawodowo po skończeniu studiów? W tych trudnych dla wszystkich czasach pandemii odpowiedź na powyższe może nie być oczywista, dlatego Wydział Farmaceutyczny GUMed wychodzi naprzeciw potrzebom studentów i kandydatów na studia z nowatorskim projektem Farmalityka. Pierwsze wykłady wakacyjne w ramach projektu, których celem jest przybliżenie profilu studiów na Wydziale Farmaceutycznym, kierowane są przede wszystkim do tegorocznych maturzystów.

Farmalityka zrzesza pasjonatów nauk ścisłych oraz medycyny szytej na miarę, wszystkie osoby interesujące się szeroko rozumianą farmacją i analityką medyczną, przemysłem farmaceutycznym, diagnostyką laboratoryjną oraz badaniami nad lekiem. Celem projektu jest przede wszystkim zachęcenie do czynnego udziału w życiu i działalności popularnonaukowej Wydziału Farmaceutycznego GUMed. Farmalityka w przystępny sposób przybliża ofertę dydaktyczną Wydziału oraz przedstawia profil poszczególnych kierunków studiów, nie tylko z perspektywy nauczycieli akademickich, ale także okiem studentów oraz absolwentów aktywnych zawodowo, którzy ukończyli studia na farmacji, analityce medycznej lub na kierunku przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny (II stopnia). W ramach projektu Farmalityka organizatorzy chcą uświadamiać zarówno kandydatów na studia, jak i obecnych studentów, że ukończenie studiów na Wydziale Farmaceutycznym gwarantuje szereg możliwości rozwoju zawodowego, które nie ograniczają się wyłącznie do pracy w aptece lub szpitalnym laboratorium.

Farmalityka to szereg aktywności promocyjnych: wykłady popularnonaukowe, wykłady tematyczne zaproszonych gości, panele dyskusyjne z zaproszonymi gośćmi, nauczycielami akademickimi GUMed oraz studentami wszystkich kierunków GUMed, vlogi, wirtualne spacery i inne multimedialne aktywności interaktywne, współpraca ze szkołami.

Wydział Farmaceutyczny GUMed oferuje kierunki:

1. farmacja (jednolite studia magisterskie) studia 5,5 letnie, obejmujące półroczną praktykę w aptece. W programie kształcenia znajdują się przedmioty ogólne, przedmioty podstawowe, przedmioty kierunkowe (chemia leków, farmakologia, farmakognozja, technologia postaci leku etc.) oraz szkolenie umiejętności praktycznych. Absolwent studiów jest przygotowany do wykonywania zawodu farmaceuty, zdolnego do pracy w aptekach ogólnodostępnych i szpitalnych, przy hurtowym i detalicznym obrocie leku oraz przy wytwarzaniu leku, w przemyśle farmaceutycznym, jak również do udziału w systemie opieki zdrowotnej i promocji zdrowia, a także do podjęcia specjalizacji lub pracy naukowej;
2. analityka medyczna (jednolite studia magisterskie) studia 5-letnie, obejmujące przedmioty ogólne w zakresie nauk humanistycznych, organizacyjnych oraz języków obcych; przedmioty podstawowe w zakresie nauk chemicznych, biologicznych i medycznych oraz przedmioty kierunkowe w zakresie laboratoryjnej diagnostyki biochemicznej, hematologicznej, mikrobiologicznej, immunologicznej, genetycznej i molekularnej. Absolwent może wykonywać zawód diagnosty laboratoryjnego w różnych dziedzinach medycyny laboratoryjnej, posiada kwalifikacje do podjęcia pracy w laboratoriach diagnostycznych oraz może podjąć dalsze kształcenie w celu uzyskania tytułu specjalisty;
3. przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny (studia II stopnia) unikalne w skali kraju studia oparte o tzw. profil praktyczny i kształcenie dualne, łączą edukację teoretyczną z praktyką przemysłową w ramach współpracy z Zakładami Farmaceutycznymi Polpharma SA oraz Oceanic SA. Studia trwają 2 lata, a ich celem jest przygotowanie absolwentów do podjęcia pracy w przedsiębiorstwach wytwarzających produkty lecznicze (ludzkie i weterynaryjne), wyroby medyczne, kosmetyki oraz suplementy diety. Profil praktyczny realizowany jest poprzez 3-miesięczny staż we współpracujących firmach i instytucjach z branży farmaceutycznej i kosmetycznej oraz dzięki znaczącemu udziałowi profesjonalistów z przemysłu w procesie dydaktycznym studentów.

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Warchlak to:

 

Najczęściej czytane