Wiadomości

stat

Ferie zimowe 2019. Kiedy rusza przerwa na Pomorzu?

Zimowe ferie warto zaplanować już teraz.
Zimowe ferie warto zaplanować już teraz. fot. 123rf.com/yanlev

W górach czy nad morzem, na sportowo, na zajęciach naukowych czy językowych - kiedy rozpoczną się ferie zimowe 2019 w województwie pomorskim? Dzieciaki będą musiały sporo poczekać na swoją przerwę. Ferie zimowe rozpoczną się dopiero 11 lutego i potrwają do 24 lutego.Jak planujecie spędzić zimowe ferie?

wyjeżdżamy za granicę do ciepłych krajów

10%

wyjeżdżamy za granicę na narty

6%

wyjeżdżamy w polskie góry

13%

jedziemy do rodziny

4%

spędzamy je nad morzem

3%

zostajemy w Trójmieście, będziemy korzystać z lokalnych atrakcji

14%

zostajemy w Trójmieście, dzieci będą na półkoloniach, rodzice w pracy

12%

zostajemy w Trójmieście, będziemy siedzieć w domu

38%
Choć do początku zimowej przerwy jeszcze pięć tygodni, to już ostatnia chwila dla osób, które chcą zaplanować wyjazd. Kolejne biura podróży przedstawiają nowe oferty wypoczynku na górskich stokach narciarskich czy też nad morzem. Coraz atrakcyjniejsze stają się również wyjazdy zagraniczne.

Tu znajdziesz ciekawe oferty spędzania ferii zimowych.

Kiedy ferie na Pomorzu?Jak co roku dwa tygodnie wolnego od zajęć szkolnych są rozłożone w całym kraju na trzy tury z podziałem na poszczególne województwa. Pomorskie jako jedno z ostatnich ferie rozpocznie 11 lutego i zakończy 24 lutego.

Jako pierwsi ferie rozpoczną uczniowie z województw lubelskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego - 14-27 stycznia 2019. Później odpoczną dzieciaki z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego - od 21 stycznia do 3 lutego 2019. Od 28 do 10 lutego przerwę zimową zaczną uczniowie z województw zachodniopomorskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego i opolskiego. Dzieciaki z województwa pomorskiego przerwę zimową będą miały razem z uczniami z województw łódzkiego, śląskiego, lubelskiego i podkarpackiego.

Bez nudy w mieścieCiekawe oferty dla dzieci podczas ferii zimowych szykują się również w Trójmieście. Jak co roku uczniowie będą mogli korzystać z ofert zimowisk oraz darmowego wstępu na niektóre obiekty sportowe. W okresie ferii czas wolny można spędzić również w szkole. Wiele placówek oferuje wówczas zajęcia sportowe, artystyczne czy też ciekawe zmagania w grach komputerowych i planszowych - każdy znajdzie coś dla siebie.

Przygotowywanie zimowych ofert trwa - już niedługo będziecie mogli się z nimi zapoznać na naszym portalu.

Opinie (31)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Poziom:

Jakie jest największe bogactwo naturalne Pomorza?