Wiadomości

stat

Ferie zimowe ruszają już za kilka dni. Jak spędzić je aktywnie?

Ferie w województwie pomorskim rozpoczniemy w przyszłym tygodniu - 11 lutego, a zakończymy - 24 lutego. To ostatni dzwonek dla rodziców, by zorganizować swoim pociechom udany wypoczynek.
Ferie w województwie pomorskim rozpoczniemy w przyszłym tygodniu - 11 lutego, a zakończymy - 24 lutego. To ostatni dzwonek dla rodziców, by zorganizować swoim pociechom udany wypoczynek. fot. Sergey Novikov/ 123rf.com

Już za niespełna tydzień ruszają ferie zimowe. To więc ostatni dzwonek dla rodziców, by zorganizowali swoim pociechom udany wypoczynek. Wybór w ofercie zimowisk, półkolonii, zajęć, warsztatów i innych aktywności w Trójmieście jest, jak co roku, niezwykle bogaty. Zajęcia sportowe, językowe, artystyczne, naukowe, filmowe, teatralne, komputerowe, i wiele innych, a część z nich bezpłatna - każdy więc znajdzie coś dla siebie.Ferie w mieścieTegoroczne ferie zimowe ma już za sobą wiele dzieci z całej Polski. W tej chwili kończą wypoczynek uczniowie z województwa zachodniopomorskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego i opolskiego. Pomorskie jako jedno z ostatnich województw ferie rozpocznie w przyszłym tygodniu - 11 lutego, a zakończy - 24 lutego, podobnie jak województwa łódzkie, śląskie, lubelskie i podkarpackie.

Przeczytaj także: Ferie zimowe 2019. Kiedy rusza przerwa na Pomorzu?

Dzieciaki już nie mogą się doczekać przerwy, wiele z nich wyjeżdża na narty w góry, inne do rodziny, a pozostali na różnego rodzaju zimowiska. Są i tacy, którzy w trakcie ferii pozostają w domu, ale nie jest to powód do smutku, bowiem w mieście czeka mnóstwo atrakcji, przygotowanych specjalnie dla nich przez wiele instytucji. Zdecydowana większość korzysta z oferty swoich szkół, a także z bezpłatnych półkolonii, które rokrocznie organizowane są przez urzędy miast w ramach "Akcji zima". W naszym kalendarzu imprez znajduje się w tej chwili ponad 200 ofert na ferie dla dzieci.

Ferie dla dzieci


Przeczytaj także: Zajęcie dla dziecka na ferie. Ruszają zapisy na bezpłatne półkolonie

Zima to przede wszystkim czas, gdy najmłodsi chętnie spędzają wolne chwile na powietrzu, zwłaszcza jeśli sprzyja pogoda i jest choć trochę śniegu, i gdy można uprawiać sporty zimowe.
Zima to przede wszystkim czas, gdy najmłodsi chętnie spędzają wolne chwile na powietrzu, zwłaszcza jeśli sprzyja pogoda i jest choć trochę śniegu, i gdy można uprawiać sporty zimowe. fot. goodluz /123rf.com

Ferie w sportowym styluZima to przede wszystkim czas, gdy najmłodsi chętnie spędzają wolne chwile na powietrzu, zwłaszcza gdy sprzyja pogoda i jest choć trochę śniegu. Wtedy każdy - nie tylko fan zimowych sportów - wyciąga sanki, narty, snowboard, łyżwy. Podczas zimowych ferii warto odwiedzić trójmiejskie lodowiska - w Gdańsku Gdańskie lodowisko oraz ślizgawki w Hali Olivia, a także nowe lodowisko w Nowym Porcie, w Sopocie Sztuczne lodowisko przy Molo, a w Gdyni - Lodowisko miejskie przy ul. Bema 33. Z kolei na narty, snowboard czy kulig można wybrać się poza Trójmiasto do Przywidza, Amalki czy Szymbarku, a w Sopocie pozjeżdżamy na Łysej Górze.

Przeczytaj także: Startuje darmowe lodowisko w Nowym Porcie

Wiele atrakcji sportowych przygotował jak zwykle Gdański Ośrodek Sportu, z popularnym "Basenem za zeta" na czele, który cieszy się wielkim zainteresowaniem młodych. Mnóstwo atrakcji sportowych czeka również na gdynian w Gdyńskim Centrum Sportu, które organizuje "Ferie na sportowo", czyli bezpłatny, dwutygodniowy cykl aktywności. Także w Sopocie znajdziemy wiele bezpłatnych zajęć dla dzieci w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Przeczytaj także: Ferie w Trójmieście na sportowo. Sprawdź ofertę

Także wśród płatnych półkolonii jest w czym wybierać, jeśli wasze dziecko jest typem sportowca. Większość ofert skierowana jest do dzieci od lat 6. Organizatorzy zapewniają 8-godzinną opiekę wraz z wyżywieniem oraz mnóstwo atrakcji. Jak co roku grupa SPORTEVO zaprasza na półkolonie sportowe na AWFiS. W programie: codziennie zajęcia na pływalni z trenerem, wyjście do kina, zajęcia ze squasha, wyjście do jumpcity, zajęcia edukacyjno-manualne i sportowe oraz wiele innych.

Półkolonie na sportowo organizuje też Akademia Aktywnego Dziecka MartaFit. Wśród atrakcji: gimnastyka, taniec, fitness, park trampolin, rolki, deskorolki elektryczne, ścianka wspinaczkowa, kino, piłka nożna, koszykówka, siatkówka, badminton, gry i zabawy sportowe oraz integracyjne, terenowe, podchody i inne.

Ferie na sportowo oferuje również Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego dla dzieci i młodzieży w wieku 10-15 lat. W programie m.in. zajęcia sportowo-rekreacyjne, gry i zabawy lekkoatletyczne, wyjście do PitStopu, kina, Loopy's World, Jump City.

Dla nieco młodszych, bo już dla dzieci od 4 do 10 lat odbędą się Ferie zimowe w sportowym stylu w GYM bee. Zajęcia trwają od poniedziałku do piątku w formie dwóch bloków: gimnastyka (nauka lub doskonalenie wybranych ćwiczeń gimnastycznych, lekcja gimnastyki, gry i zabawy sportowe, zajęcia plastyczne, muzyczne, trening twórczości, gry planszowe itp.) oraz tory przeszkód (gry i zabawy sportowe, technika pokonywania przeszkód i tory przeszkód, profilaktyka wad postawy - zajęcia z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, zajęcia plastyczne, muzyczne, trening twórczości, gry planszowe itp.).

Także piłkarze znajdą coś dla siebie - np. Zimowe Półkolonie Piłkarskie 2019 z Akademią Sportową Pomorze na terenie Zespołu Szkół Sportowych i Ogólnokształcących w Gdańsku. Na terenie szkoły znajdują się: boisko orlik, hala sportowa, pływalnia oraz sala do gimnastyki, które będą do dyspozycji uczestników. Zapewnione jest także pełne wyżywienie w stołówce szkolnej.

Piłkarsko-pływackie półkolonie dla dzieci w wieku 6-12 przygotowała także Akademia Piłkarska Tiki Taka. To sportowe półkolonie dla chłopców i dziewcząt, którzy lubią sport i aktywne spędzanie czasu. Harmonogram został przygotowany tak, że każde dziecko znajdzie w nim coś dla siebie. Półkolonie będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę oraz profesjonalnych trenerów.

Natomiast ferie zimowe z piłką nożną i tenisem przygotował Sport Park Przymorze. Dużo atrakcji, codziennie treningi piłki nożnej, gry i zabawy i mnóstwo uśmiechu gwarantowane. Tenisowe atrakcje, czyli "Ferie zimowe z rakietą!" zapewnia także Lechia Tennis Club. Podczas trwania ferii dzieci wezmą udział w zajęciach tenisowo-sportowych. Program obejmuje codzienne treningi tenisa oraz pełny zestaw gier i zabaw ruchowych.

Dzieciaki już nie mogą się doczekać przerwy, wiele z nich wyjeżdża na narty w góry, inne do rodziny, a pozostali na różnego rodzaju zimowiska.
Dzieciaki już nie mogą się doczekać przerwy, wiele z nich wyjeżdża na narty w góry, inne do rodziny, a pozostali na różnego rodzaju zimowiska. fot. Dmitry Kalinovsky/ 123rf.com
Przeczytaj także: Otwarte wszystkie stoki narciarskie na Pomorzu

Z kolei na Ferie sportowe z elementami squasha zaprasza Good Luck Club, który planuje połączyć świetną zabawę z aktywnym wypoczynkiem. W programie przewidziane są: gry i zabawy ruchowe w klubie, podstawy gry w squasha, piłka nożna, zbijak, gimnastyka i wiele innych.

Ferie w siodleNie brakuje również ofert dla miłośników koni - np. Ferie w siodle 2019 w Pałacu w Kłaninie. Na uczestników obozu jeździeckiego czekają m.in. codziennie jazdy konne dopasowane do umiejętności uczestników, codzienny czynny udział w życiu stajni, bezpieczne i bardzo przyjazne konie, nocleg w Pałacu w Kłaninie. Minimalny wiek uczestników to 10 lat.

Zimowy Obóz Jeździecki przygotowała także Szkoła Jazdy Konnej AS Dream. Uczestnikom obozu zapewnia najwyższą jakość świadczonych usług - podopieczni szkoły regularnie startują i zdobywają medale w imprezach mistrzowskich. Nauka jazdy konnej odbywa się w kameralnych grupach treningowych, z podziałem na stopień zaawansowania.

Półkolonie w siodle odbywają się ponadto na Hipodromie w Sopocie. W programie: godzina jazdy konnej dziennie - dzieci w zależności od stopnia zaawansowania odbywają jazdy na lonży lub bez pod okiem instruktora na krytej hali, życie w stajni - pielęgnacja i opieka nad końmi, codzienne prace i zajęcia pielęgnacyjne przy zwierzętach, warsztaty artystyczne - nauka kreacji własnych małych dzieł sztuki z przedmiotów codziennego użytku np. glass art. Zajęcia organizuje Oświata-Lingwista Nadbałtyckie Centrum Edukacji.

Ci, którzy w trakcie ferii pozostają w domu, nie mają powodu do smutku, bowiem w mieście czeka mnóstwo atrakcji, przygotowanych specjalnie dla nich przez wiele instytucji.
Ci, którzy w trakcie ferii pozostają w domu, nie mają powodu do smutku, bowiem w mieście czeka mnóstwo atrakcji, przygotowanych specjalnie dla nich przez wiele instytucji. fot. andersonrise/ 123rf.com

Ferie kulturalne: filmowe, teatralne, artystyczne i muzealneNie brakuje również ciekawych propozycji dla fanów kina, teatru i szeroko pojętej kultury. Dla miłośników kina warte uwagi są Ferie z kinem Helios Alfa Centrum. Na wszystkich czeka mnóstwo atrakcji, w tym prelekcje, warsztaty, pogadanki oraz kreatywne zabawy w holu kina. KINOferie odbędą się także w Gdyńskim Centrum Filmowym. Pięć dni z filmami i na zajęciach kreatywnych, warsztaty filmowe, fotograficzne i aktorskie, zajęcia z dubbingu i animacji błyskawicznej, codziennie pełnowymiarowy seans w kinie plus spotkania z ciekawymi ludźmi, gry i zabawy - tak w skrócie prezentuje się program.

Dla małych artystów również się coś znajdzie. Twórcze ferie dla najmłodszych - wInterkamp Junior, czyli obóz warsztatowy rozwijający zainteresowania aktorskie, muzyczne i taneczne przygotował BTA Kompas. Można także wziąć udział w zimowisku taneczno-akrobatycznym Artistic w Studio Tańca Artistic. Twórcze ferie przygotowała także "Plama" Gdański Archipelag Kultury - warsztaty plastyczne, ceramiczne, muzyczne, twórczego pisania, taneczne i inne.

Fani muzeum mogą spędzić ferie zimowe w Grodzisku w Sopocie. Zajęcia są podzielone na dwa bloki: "Sztuka wojenna Słowian i wikingów" oraz "Życie we wczesnośredniowiecznym grodzie", ale uczestnik może łączyć dowolne zajęcia według własnych upodobań. Wszystkie zajęcia są odpowiednie dla dzieci w wieku od 6 do 15 lat razem z opiekunami.

W Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni ferie zimowe dla dzieci trwają w trzech turnusach ferii w całym kraju (czyli w czasie 14.01-24.02.2019 r.). Muzeum zaprasza wszystkie dzieci (oprócz tych do 7 roku życia, gdyż te mają wstęp wolny) do zwiedzania muzeum za 1 zł. W czasie ferii w naszym regionie (11-24.02.2019 r.) odbędą się ciekawe zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat. Cena jednych zajęć to 3 zł. Opiekunowie dzieci biorących udział w zajęciach mogą zwiedzić muzeum w cenie biletu ulgowego.

Również w Gdyni - odbywać się będą Ferie Zimowe w Muzeum Miasta Gdyni, gdzie najmłodsi poznają wyjątkowy świat dawnego i współczesnego miasta z morza i marzeń, świetnie się przy tym bawiąc. W trakcie spotkań najmłodsi podejmą się wielu twórczych zadań, wcielą w rolę projektanta przestrzeni miejskiej czy pracownika muzeum. Zdobędą przydatną wiedzę o przeszłości, jak i teraźniejszości miasta, w którym żyją. Na wszystkie wydarzenia obowiązują bilety w cenie 10 zł za dziecko. Obowiązują zapisy.

Z kolei teatralne ferie "Z książki na scenę" to teatralne warsztaty dla dzieci w wieku 7-9 lat. Doświadczać będziecie w ich trakcie magii teatru, dowiecie się, jak powstaje przedstawienie. Wspólnie wybierzecie tekst, stworzycie scenariusz spektaklu, wymyślicie scenografię i rekwizyty, a na końcu pokażecie przedstawienie. Gwarantowana świetna zabawa wyobraźnią, zmysłami, ruchem i tańcem. Warsztaty odbędą się w terminie 18-22 lutego 2019, codziennie w godz. 9-13, w Oliwskim Ratuszu Kultury.

Również Opera Bałtycka zaprasza dzieci w wieku 8-12 lat na warsztaty artystyczne, podczas których każdy z uczestników będzie miał możliwość stworzyć własnego, posiadającego operowe moce Superbohatera. Zajęcia poprowadzą artyści związani z Operą Bałtycką, którzy pomogą uaktywnić moce i wykreować superbohaterów.

Ferie dla małych naukowcówWielbiciele nauk ścisłych również mają w czym wybierać. Rodzinne ferie odbędą się np. w gdyńskim Centrum Nauki Experyment, który zmieni się w Makerspace, czyli kreatywną przestrzeń dla twórców i inżynierów. W programie aktywności rozwijające w uczestnikach umiejętności manualne oraz kreatywne myślenie, ale przede wszystkim pokazujące, że fizyka i technika jest w zasięgu naszych rąk.

Natomiast Ferie z Matplanetą w Eduvo w Gdyni to wspaniała przygoda dla każdego dziecka w wieku 6-12 lat. W programie warsztaty Lego WeDo, Scratch i Minecraft, Akademia Filmowa Matplanety, programowanie z Minecraft, programowanie gier komputerowych.

Mnóstwo atrakcji czeka was także w Centrum EduFun w Gdyni i w Redzie. Do wyboru ferie tematyczne: RoboFun, EduMix oraz MasterSzefiuno.

Podobnie Centrum Edukacji smartLAB przygotowało wiele ciekawych zajęć w ramach ferii, czyli Fabrykę Zimy, a w jej ramach specjalne pakiety: Mali Projektanci, Młodzi Konstruktorzy, Kreatywni Naukowcy, dzięki którym dzieci będą mogły rozwijać swoje zainteresowania, budować relacje w grupie i aktywnie spędzać czas. Przewidziano m.in.: warsztaty, prawdziwe eksperymenty, zabawy rekreacyjne na świeżym powietrzu, grę terenową, śnieżne konstrukcje oraz mnóstwo innych atrakcji.

I wiele wiele innych...Ofert jest jednak znacznie więcej. Dzieciaki mogą np. poćwiczyć jogę w Centrum Joga i Pilates, pograć w kręgle w Centrum Rozrywki MK Bowling, albo wziąć udział w całodziennych warsztatach w Playground Arena, potrenować rugby podczas "Ferii z Jajem", czyli na sopockich półkoloniach sportowych prowadzonych przez reprezentantów Polski w rugby w Youth Sport, wziąć udział w warsztatach językowych "English Winter Camp" w Prestige Lingua, albo w półkoloniach leśnych - Śniegi Tortugi w Tajemniczym Lesie, czy też zakosztować odpoczynku w Podwodnym Królestwie Zwierząt w Akwarium Gdyńskim, lub odbyć Turnus Treningu Umiejętności Społecznych w WspieraMY, a także wziąć udział wielu innych zajęciach.

Opinie (25) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Do chorób cywilizacyjnych nie zaliczamy: