• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Festyn, kosmos czy kreatywne warsztaty - jak spędzić weekend z dziećmi?

ws
29 lipca 2022, godz. 08:00 
W czasie wakacji w Trójmieście jest dużo atrakcji i wydarzeń specjalnie dla najmłodszych. W czasie wakacji w Trójmieście jest dużo atrakcji i wydarzeń specjalnie dla najmłodszych.

Kosmiczna podróż, podwodny świat, odpowiedź na pytanie, jak powstaje tęcza, niezapomniane seanse w mobilnym planetarium, koncert dla najmłodszych festyn czy warsztaty z Pokemonami Lego - co chcecie robić w ten weekend? Podpowiadamy, dokąd warto się wybrać, a w naszym Kalendarzu na pewno znajdziecie jeszcze wiele ciekawych wydarzeń.Wydarzenia i atrakcje dla dzieci i rodzin w weekend 30-31.07Rodzinna gra miejska w plenerzeGra miejska GAPS jest idealną propozycją na ciekawe spędzenie wolnego czasu i zdobycie wiedzy na temat dzieł, które zdobią Gdańsk. To również wyjątkowa okazja, aby poznać miasto z zupełnie innej, często nieznanej perspektywy. GAPS to wirtualna kolekcja i baza danych, która umożliwia pogłębienie wiedzy na temat sztuki znajdującej się w najbliższym otoczeniu. Tym razem przenosimy się do rzeczywistej przestrzeni miasta. Grę rozpoczniecie o godzinie 12 przy ulicy Szerokiej 108. Uczestnicy otrzymają karty zadań, po czym samodzielnie ruszą na wyprawę po Głównym Mieście. Czas trwania gry to około 1,5 godziny. Wydarzenie odbywa się w ramach 762 Jarmarku Dominikańskiego.

Sobota, godz. 12 - Gdańsk, ul. Szeroka 108 (obok skweru Świętopełka), organizator: CSW Łaźnia. Wstęp wolny.

Weekend za Trójmiastem z dzieckiem. Gdzie pojechać?Mam Głos - koncert dla dzieci na 100czni100cznia zaprasza na wspólne poznawanie świata dźwięków i kryjących się w nim tajemnic podczas koncertu dla dzieci - Mam Głos. W planie instrumenty, śpiew, muzyka mistrzów i melodie znane najmłodszym. Wydarzenie muzyczne przeznaczone dla dzieci od 3 roku życia wraz z opiekunami. Swobodna atmosfera i wspaniała podróż do świata klasyki dla małych odkrywców, czyli Klasyka na 100czni.

Niedziela, godz. 13 - 100cznia Gdańsk, ks. Jerzego Popiełuszki 5 (Stocznia Gdańska). Wstęp wolny.

Atrakcje turystyczne w Trójmieście


Różnorodnie tacy sami - festyn w plenerzeAnimacje i warsztaty dla dużych i małych w ostatni weekend lipca na Przystanku Radość przy Skwerze Heweliusza podczas festynu "Różnorodnie tacy sami". W programie m.in.: kalambury, show bańkowe, taneczne gry i zabawy, malowanie buziek, konkursy z nagrodami, piniaty, ale też tańce ludowe czy dekorowanie ciastek.

Sobota - Niedziela, godz. 10 - Gdańsk, Skwer Heweliusza, organizator: Wykrzyknik akademia zabawy. Wstęp wolny.

Warsztaty z lego - edycja: PokemonyKolejna rodzinna niedziela z klockami lego. Tym razem podczas warsztatów z Bricks 4 Kidz przeniesiecie się do fascynującego świata Pokemonów. Na pewno każdy zna te małe stworki o różnych właściwościach, zbierane do Poké Balli i wykorzystywane podczas zawodów.

Najmłodsi bawią się i szaleją pod okiem wspaniałych animatorów, a w tym samym czasie rodzice mają okazję odpocząć.

Niedziela, godz. 12-15 (trzy tury po godzinę) - Olivia Star Top. Liczba miejsc jest ograniczona (max. 30 osób na turę) obowiązują zapisy: taras@oliviastar.pl.

Planuj tydzień: Tanita Tikaram, Bajm, festiwale piwa, tatuażu, filmu i teatruBursztynowe kule - warsztatyNa kosmetyki wcale nie trzeba polować w sklepie. Wiele z nich można bez problemu przygotować w domu z dostępnych pod ręką materiałów. Podczas tych warsztatów "Bursztynowe kule" nauczycie się własnoręcznej i przyjaznej środowisku produkcji aromatycznych kul do kąpieli. Zajrzycie też do prawdziwego bursztynu, odkryjecie jego właściwości i wzbogacicie nim wykonywane kule.

W każdą sobotę (do 27.08), godz. 10 - Dom Zdrojowy Gdańsk, organizator: Hevelianum. Bilety 25 zł, ulgowy 20 zł.

Wakacje w HevelianumPrzez dwa miesiące wakacji w Hevelianum można brać udział w warsztatach, wystawach, spacerach z przewodnikami i obserwacjach nieba.

Na Górze Gradowej czeka na was kosmiczna podróż, podwodny świat, odpowiedź na pytanie, jak powstaje tęcza. Niezapomniane seanse w mobilnym planetarium, mieszanie zapachów i kolorów, wystrzały z repliki armaty, mapping, zwiedzanie fortu z przewodnikiem, zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy oraz podglądanie wszechświata na wystawie astrofotografii AstroCamera. Niebo w obiektywie.

Całe wakacje - pon.-niedz. godz. 9-18 - Hevelianum. Bilety 15-50 zł, ulgowy 10-40 zł. Na czas wakacji wydłużone są godziny otwarcia.
ws

Wydarzenia

Wakacje w Hevelianum

wystawa, warsztaty

Rodzinna gra miejska GAPS

w plenerze, quiz, gra miejska

Bursztynowe kule - warsztaty

warsztaty

Pokemony | Warsztaty LEGO

warsztaty

Mam Głos | Koncert dla dzieci

muzyka poważna

Róźnorodnie tacy sami

w plenerze, festyn

Miejsca

Opinie (2) 2 zablokowane

 • Nie polecam jako miejsca spedzenia weekendu z dziećmi bulwaru w Gdyni gdyz zlikwidowano tupaj plac zabaw dla dzieci na koncu bulwaru. Podobno byl w zlym stanie i zamiast remontu zlikwdowano go. I tutaj bomba- w miejsce placu zabaw utwirzony mini miejsce relaksu jak pochwalil sie Lucyk na portalu Gdynia. pl. To strefa relaksu obejmuje dwa lezaki drewniane , takie jak w innych miejscach np na Kamiennej Gorze i 6 slupow metalowych na których chetni moga zainstalowac hamaki, o ile sobie je przyniosa bo miasto tych juz nie zainstalowałó. I z tej strefy Lucyk polece ogladanie morza / dobrze ze nie naoisal np ze gory mozna z tego miejsca ogladac, Rezultat ta nowa gdynska inwestycha to likwidacja istniejącego placu zabaw dla dzieci na rzecz czegos co tylko wlqdze Gdyni sa zdolni nzwać mini strefa relaksu Przeciez cały buwar to strefa relaksu, No i dla uzupełnienia dosiano troche trawy której na placu zabaw nie było bo byla zdeptana. I jak ty traktowac te wladze. Niech ludzie chociaz wiedzą na kogo glosują. A Panu Panie Lucyk nie wstyd chwalic sie takimi " inwestycjami"?

  • 3 0

 • Miasto jako Centrum Rozrywki

  Całoroczny plac zabaw, w którym nie da się normalnie mieszkać i żyć.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Konkurs wiedzy o zarządzaniu i ekonomii

sesja naukowa

Olimpiada Energetyczna

sesja naukowa, gry

Jak ochronić swoje krocze przed nacięciem?

wykład, sesja naukowa, warsztaty

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Gdańsk to stolica województwa:

 

Najczęściej czytane