stat
Impreza już się odbyła

Filmowy Leksykon Psychologii. Spotkanie z Jolantą Pisarek

Filmowy leksykon psychologii autorstwa Jolanty Pisarek i Pawła Fortuny jest jedynym w swoim rodzaju "kursem psychologii". Zapraszamy na spotkanie w ramach Projektu "Biblioteka Movie. Filmowy Leksykon Psychologii", do którego inspiracją była właśnie ww. publikacja.

Literacki Sopot - edycja brytyjska

sie 15-18

czwartek - niedziela

Sopot, Różne Lokalizacje
Wstęp wolny
Publikacja wydana przez Wydawnictwo Słowa i Myśli przygotowano z myślą o osobach, które cenią sobie rzetelną wiedzę podaną w nieakademicki sposób. Książka zawiera ponad 100 haseł - opisów zjawisk z różnych dziedzin psychologii: klinicznej, poznawczej, społecznej, rozwojowej, pozytywnej oraz psychologii biznesu. 

Każde z nich jest osobną całością - stanowi filmowy obraz analizowanego zjawiska wraz z psychologicznym komentarzem. Wybrane przykłady filmów pełnią rolę sugestywnej i zarazem czytelnej ilustracji omawianego zagadnienia. Aby zgłębianie meandrów ludzkiej psychiki było jeszcze przyjemniejsze, poszczególne hasła wzbogacono o kadry i dialogi filmowe, a także podano przykłady innych obrazów wartych obejrzenia.

W największym skrócie Filmowy leksykon psychologii to 111 haseł, 650 filmów i co najmniej 1000 życiowych inspiracji. 

Spotkanie poprowadzi Marta Tymińska - psycholożka i filmoznaczyni.

Jolanta Pisarek
Psycholog wielozadaniowy, analityk zaangażowany, miłośniczka kina i festiwali filmowych, specjalista od wyszukiwania filmów bogato ilustrujących zagadnienia psychologiczne w projekcie PSINEMA. Najlepiej czuje się w kinie i terenie - w pracy u podstaw, gdzie za pomocą obejrzanych filmów szerzy wiedzę społecznie użyteczną, aby następnie obserwować, jak pączkuje. Na przykład w trakcie szkoleń dla personelu medycznego pracującego z pacjentami onkologicznymi, podczas których za pomocą filmów pomaga zrozumieć psychologię chorych i podpowiada, jak skutecznie się z nimi komunikować.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Poziom:

Jakie jest największe bogactwo naturalne Pomorza?