Wiadomości

stat

Fizjoterapeuta poszukiwany

Budynek Wydziału Zamiejscowego SWPS w Sopocie
Budynek Wydziału Zamiejscowego SWPS w Sopocie

Pragniesz udzielać profesjonalnej pomocy rehabilitacyjnej? Jesteś zainteresowany przywracaniem chorym sprawności fizycznej? Marzysz o pracy w placówkach służby zdrowia, oświatowych lub o charakterze rekreacyjnym, sportowym, gabinetach odnowy biologicznej czy SPA? Fizjoterapia to kierunek właśnie dla ciebie.W 2006 r. został zakończony nabór do szkół oferujących tytuł technika fizjoterapii, a szkolenie fizjoterapeutów odbywa się obecnie na dwustopniowym poziomie wyższym. Oznacza to, że fizjoterapeutyczne wykształcenie można uzyskać tylko na uczelniach wyższych.

W roku akademickim 2009/2010 Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Sopocie otworzyła fizjoterapię I stopnia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Studenci zdobędą jednak wykształcenie nie tylko stricte fizjoterapeutyczne, ale także poszerzą je o wiedzę psychologiczną i nauczą się języka angielskiego z zakresu fizykoterapii, anatomii, fizjologii, patologii, kinezyterapii i masażu. Szkoła zapewnia również praktyki zawodowe w sopockich sanatoriach, dzięki czemu studenci zdobywają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale też praktyczną.

Dr Waldemar Krupa, organizator studiów, przekonuje, że Sopot jest bardzo prężnie rozwijającą się bazą uzdrowiskową, w której istnieje stałe zapotrzebowanie na fachowców fizjoterapeutów. Zmienia się także rola fizjoterapii, która została doceniona i jest uznawana za dodatkowy element leczenia, także w publicznej ochronie zdrowia.

Natomiast prof. Bogdan Wojciszke, Dziekan Wydziału Zamiejscowego SWPS w Sopocie, zauważa, że Nie bez znaczenia jest zaplecze, jakim dysponuje SWPS w dziedzinie psychologii. Praca fizjoterapeuty opiera się przecież na relacji z klientem, a co za tym idzie - odpowiednim podejściu do człowieka, rozumieniu jego potrzeb. Dlatego wierzymy, że połączenie tych dwóch kierunków studiów da naszym studentom niepowtarzalną możliwość zdobycia umiejętności i doświadczeń niezbędnych do podjęcia pracy w zawodzie fizjoterapeuty.

SWPS w Sopocie oferuje także psychologię (psychologia ogólna, kliniczna i zdrowia, wspomagania rozwoju, organizacji i zarządzania, psychologia dla magistrów) oraz liczne kierunki studiów podyplomowych i szkoleń.

Wydział Zamiejscowy Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie
ul. Polna 16/20, 81-745 Sopot
tel. 58 721 46 00
e-mail: rekrutacja.sopot@swps.edu.pl
www.swps.pl
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (6)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wydarzenia

Sprawdź się

Poziom:

Funkcją skóry u człowieka nie jest: