Wiadomości

Fizyka nie musi być nudna


Do tej pory prawie każdemu dziecku nauka kojarzy się z nudnymi lekcjami teoretycznymi. Na pomysł, jak zmienić ten stan rzeczy wpadł prof. Jerzy Stelmach, który zainicjował Fundację Promocji Nauki i Techniki Experymentarium Bydgoskie. Na wakacje około 40 eksponatów przywędrowało do Sopotu, które można oglądać w Miejskim Domu Kultury Al. Niepodległości 763.

Organizatorzy zdają sobie sprawę, że wystawa nie może konkurować w upalne dni z pobliską plażą, jednak liczą, że uda się nią zainteresować dzieci podczas gorszej pogody.

Wystawa różni się od innych tym, że jest w pełni interaktywna, a krzątające się opiekunki wystawy wręcz namawiają dzieci do bawienia się na stanowiskach eksperymentalnych.
Wszystkie eksponaty (które są naprawdę pomysłowe) są dokładnie opisane, dzięki czemu dziecko nie tylko biernie wykonuje polecenia, ale jest w stanie zrozumieć pewne zagadnienia z dziedziny fizyki. Niezależnie od opisów na wystawie obecny jest zawsze opiekun gotowy do pomocy i wyjaśnienia co trudniejszych ćwiczeń dzieciom.
Do ciekawszych eksponatów można z pewnością zaliczyć hologram, który można zobaczyć energicznie machając pałeczką przecinając strumień światła z rzutnika.
Jednak największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszy się gigantyczny kran, z którego leci woda do garnka bez dna.

Te i kilkadziesiąt innych ciekawych eksponatów można będzie zobaczyć do 24 Sierpnia.

Opinie (3) 1 zablokowana

 • super pomysł by zabrać ze sobą tam swoje dziecko

  • 0 0

 • A po wakacjach wróci proza

  Wspaniałe są takie interaktywne wystawy pokazujące, że zjawiska przyrody są fascynujące a nauka o nich też może być taka.
  Ale po wakacjach wrócimy do szkoły i tam znowu fizyka będzie najczęściej niestrawną piłą. Właściwie to każda szkoła ponadpodstawowa powinna posiadać taki zestaw "zabawek" aby lekcje fizyki były ciekawe oara nauczyciela pasjonata, który potrafi zrobić z nich dobry użytek.
  Tylko, że właśnie "zabrakło armat".

  • 0 0

 • Fizyka nie musi być nudna - Oppenheimer

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie ptaki spotkasz w drodze do szkoły?