stat
Impreza już się odbyła

Forum Młodych 2008FORUM MŁODYCH

Pragniemy zaprosić Was bardzo serdecznie do debaty na temat zagrożeń dla wolności i solidarności w otaczającym nas świecie. Okazją do refleksji będzie organizowane przez Europejskie Centrum Solidarności we współpracy z Instytutem Lecha Wałęsy FORUM MŁODYCH, czyli spotkanie młodych ludzi z całego świata z laureatami Pokojowej Nagrody Nobla, którzy przyjadą do Gdańska w 25. rocznicę przyznania tej nagrody Lechowi Wałęsie. Swoje uczestnictwo w FORUM potwierdzili już

- Dalajlama XIV
- Michaił Gorbaczow
- Adolfo Perez Esquivel
- Frederik Willem de Klerk
- Szirin Ebadi
- José Ramos-Horta

Będziemy uczestnikami wyjątkowego spotkania z ludźmi, których wrażliwość na krzywdę człowieka i zagrożenie jego wolności wywarła ogromny wpływ na losy świata ostatnich dziesięcioleci. To właśnie oni manifestowali swoją solidarność z ludźmi, których godność została zagrożona, organizując związki zawodowe reprezentujące prawa ludzi pracy, stając na czele ruchu obrońców praw człowieka, czy też zwracając uwagę na poszanowanie praw kobiet i dzieci w kraju, w którym są one notorycznie łamane. Ludzie ci walczyli o niepodległość własnej ojczyzny, przyczyniając się do zniesienia segregacji rasowej, łagodzili podziały polityczne w Europie i na świecie, wreszcie czerpiąc z wielowiekowej tradycji religijnej pokazywali, jak ważne jest wyrzeczenie się przemocy i pokojowe rozwiązywanie konfliktów między ludźmi w świecie pozbawionym sprawiedliwości.

"Pragniemy pokoju - i dlatego nie chwytaliśmy i nie chwytamy za narzędzia siły fizycznej. Łakniemy sprawiedliwości - i dlatego jesteśmy wytrwali w walce o nasze prawa. Domagamy się wolności przekonań - i dlatego niczyich sumień nie zniewalamy i zniewalać nie będziemy" - pisał w 1983 r. w swoim przemówieniu Lech Wałęsa.

Podczas FORUM MŁODYCH chcemy powrócić do debaty na temat tych wartości - pokoju, sprawiedliwości i wolności. Dlatego też nasze zaproszenie kierujemy do wszystkich, którym bliskie są problemy społeczne i polityczne współczesnego świata i którzy zechcą podzielić się swoją wrażliwością na solidarność między ludźmi.

Warunkiem uczestnictwa w FORUM MŁODYCH jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go na adres forum.mlodych@ecs.gda.pl do 10 listopada 2008 r.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Co jest naturalnym wrogiem mszycy?