stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Gala Zdolnych z Pomorza

Dwadzieścia sześć projektów, wiele dodatkowych, atrakcyjnych form wsparcia, opieka mentorska, konkurs projektów, ale przede wszystkich 1751 utalentowanych uczniów, objętych wsparciem w ramach projektu. Czas na podsumowanie projektu skierowanego do wybitnie uzdolnionych uczniów. Uroczysta gala "Zdolnych z Pomorza" odbędzie się 18 czerwca w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

Gala Pomorskie Sztormy 2018

mar 27

środa, godz. 19:05

Na zaproszenie
bilety 10-55 zł
Kup bilet
W gali weźmie udział marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk oraz przedstawiciele wszystkich partnerów (starostowie, rektorzy pomorskich uczelni), a także opiekunowie pedagogiczno-metodyczni, nauczyciele, którzy prowadzą zajęcia pozalekcyjne oraz psycholodzy, ale przede wszystkim uczniowie, uczestnicy projektu.

W tym roku po raz pierwszy gospodarzami wydarzenia staną się przedstawiciele uczniów, którzy niczym najlepsi przewodnicy, przeprowadzą uczestników wydarzenia punkt po punkcie planowanej gali. Nowością będzie również oprawa multimedialna. Podczas gali zaprezentowane zostaną krótkie filmy i reportaże, które pokazywać będą sylwetki i osiągnięcia uczestników projektu, a także bogatą ofertę, którą oferuje system "Zdolni z Pomorza".

Jednym z bohaterów filmu prezentowanego na gali jest Dawid Pieper, tegoroczny maturzysta z I LO w Wejherowie. Dawid jest niewidomy, ale nie przeszkadza mu to, realizować swoich pasji i ambicji. Fascynuje się astronomią, buduje rakiety w ramach projektu Infinity, pochłaniają go sieci neuronowe i muzyka. Marzy o pracy w Europejskiej Agencji Kosmicznej.

W kończącym się roku szkolnym w programie uczestniczyło 1751 uczniów. Uczestnicy projektu odnieśli sukcesy na olimpiadach i konkursach. Wszyscy zaś uczniowie objęci wsparciem otrzymali nie tylko szansę rozwoju swoich uzdolnień, ale także okazję do nawiązania kontaktu z rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Poziom:

Jakie jest największe bogactwo naturalne Pomorza?