stat
Wydarzenie już się odbyło

Gala finałowa Pomorskiej Szkoły Debaty Historycznej

21 listopada 2019 roku na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się gala finałowa Pomorskiej Szkoły Debaty Historycznej. Stanowi ona zwieńczenie zajęć edukacyjnych, które były realizowane w 7 miejscowościach województwa pomorskiego: Tczewie, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Rumi, Wejherowie, Kartuzach.

- Podczas półrocznego cyklu prelekcji, szkoleń i debat uczniowie szkół średnich zdobywali zarówno wiedzę dotycząca przemian ustrojowych w Polsce, jak i umiejętności praktyczne, związane z wykorzystywaniem źródeł historycznych oraz uczestnictwem w dyskusjach dotyczących przeszłości. Na uwagę zasługuje fakt, że projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem uczestników, co pokazuje, że warto jest stawiać na edukację historyczną - mówi Andrzej Skiba, koordynator projektu.

W programie wydarzenia przewidziano wykład przedstawiciela gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej p. Artura Chomicza dotyczący problematyki odzyskania przez Polskę niepodległości, a także debatę oksfordzką nad tezą "Konstytucja z 23 kwietnia 1935 była dobrą odpowiedzią na wyzwania ustrojowe okresu międzywojnia", w której aktywny udział wezmą pomorscy licealiści.

Początek wydarzenia o godzinie 13.00 w auli S208 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Bażyńskiego 4. Wstęp wolny!

"Pomorska Szkoła Debaty Historycznej" to projekt edukacyjny realizowany przez Instytut Debaty Publicznej, dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu "Patriotyzm Jutra". Założeniem projektu jest promowanie postaw patriotycznych oraz upowszechnianie polskich tradycji narodowych.

Instytut Debaty Publicznej to pomorska instytucja edukacyjna, realizująca projekty służące rozwojowi umiejętności miękkich oraz promocji wiedzy z obszaru nauk społecznych i humanistycznych. Działalność Instytutu obejmuje organizację szkoleń, prelekcji, wykładów oraz debat we współpracy z partnerami z sektora publicznego i prywatnego.

-----

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Do chorób cywilizacyjnych nie zaliczamy:

 

Najczęściej czytane