Wiadomości

stat

Garażowa wyprzedaż, piernikowe warsztaty. Szkoły zapraszają na festyny świąteczne

Smakołyki, rękodzieło, pokazy artystyczne, karaoke, fotobudki oraz spora dawka dobrej zabawy - to tylko część atrakcji, jakie czekają nas podczas bożonarodzeniowych festynów, organizowanych przez trójmiejskie szkoły. Imprezy są otwarte dla wszystkich, a udział w nich jest z reguły darmowy. W najbliższą sobotę, 7 grudnia, takie festyny odbędą się w Szkole Podstawowej nr 21 w Gdyni oraz w gdańskich szkołach podstawowych nr 50 i 58.Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, podczas którego powinniśmy w szczególny sposób otworzyć się na pomoc potrzebującym. Rodzice dzieci uczęszczających do trójmiejskich placówek oświatowych mają tego świadomość i chętnie inicjują oraz organizują różnego rodzaju akcje pomocowe, w tym kiermasze świąteczne.

Materiał archiwalny - 2017 rok

Festyn Świąteczny w Szkole Podstawowej nr 21 w Gdyni

W szczytnym celuNadrzędnym celem festynów świątecznych jest zebranie pieniędzy, które następnie zostaną przeznaczone na pomoc potrzebującym, realizację szkolnych marzeń uczniów bądź przekazane do rozdysponowania radzie rodziców.

- Pieniądze z festynu świątecznego to zastrzyk gotówki, który każdego roku solidnie zasila kasę rady rodziców - mówi Bożena Zdrojewska, przewodnicząca Rady Rodziców w Szkole Podstawowej nr 58 w Gdańsku. - Pieniądze w trakcie roku szkolnego w całości wracają do naszych dzieci pod postacią nagród w konkursach, dofinansowania wycieczek szkolnych czy doposażenia szkoły. Chcemy też wesprzeć samorząd uczniowski oraz inicjatywy młodzieży szkolnej, aby zmotywować uczniów do realizowania własnych marzeń, a także zachęcić do zgłaszania pomysłów dotyczących uatrakcyjnienia szkolnej oferty.
- Dzięki festynom udało się już doposażyć sale szkolne, kupić sprzęt, założyć szkolne radio i sklepik w ramach spółdzielni uczniowskiej - dodają organizatorzy festynu świątecznego w Szkole Podstawowej nr 50 w Gdańsku.

W jakiej formie najczęściej składasz życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia?

wysyłam kartki świąteczne pocztą tradycyjną 24%
pocztą elektroniczną bądź SMS-em 37%
telefonicznie 26%
w innej formie 4%
nie składam życzeń 9%
zakończona Łącznie głosów: 117

Kreatywność, która nie ma granicW czasie jarmarków szkoły zmieniają się w wielki świąteczny kram z wypiekami, marynatami, rękodziełem oraz zabawkami, które sprzedają dzieci.

- Niewątpliwym przebojem, jak zwykle, będzie licytacja obrazów, zaproszeń i voucherów do różnych gdańskich lokali i klubów sportowych - informuje gdańska SP nr 50. - Będzie też wspólna zabawa - przedstawienia przygotowane przez uczniów, a także dyktando rodzinne, świąteczne karaoke czy mecz piłki siatkowej. A wszystko po to, aby młodzież mogła zebrać fundusze na realizację marzeń.
Szkoła Podstawowa nr 21 w Gdyni planuje m.in. wielką aukcję niespodzianek, wyprzedaż "garażową", piernikowe warsztaty oraz - tradycyjnie - zaprosi gości do świątecznej kawiarenki.

Na gdańskich Siedlcach, w SP 58, będziemy mieli okazję zaopatrzyć się w różnego rodzaju rękodzieło, posłuchać kolęd i muzyki dawnej, spotkać członków grupy rekonstrukcyjnej oraz spróbować przysmaków przygotowanych przez znakomitych szefów kuchni.

Materiał archiwalny - 2017 rok

Rodzinny Festyn Świąteczny - Szkoła Podstawowa nr 58 w Gdańsku

Integracja, nie tylko wewnątrzszkolnaFestyny szkolne to oczywiście najlepsza okazja, aby poznać kolegów naszych dzieci oraz ich rodziców.

- Spotykamy się nie tylko na festynie, ale znacznie wcześniej, ponieważ organizacja tej imprezy jest wielkim przedsięwzięciem logistycznym i organizacyjnym - opowiada jeden z rodziców. - Musimy ogarnąć całość - od scenariusza, poprzez sponsorów, załatwić stosowne pozwolenia. W prace zaangażowane są też dzieci, które z pomocą nauczycieli (jesteśmy im za to bardzo wdzięczni) od wielu tygodni przygotowują świąteczne dekoracje, kartki czy inne atrakcje, którymi uświetnią naszą imprezę - dodaje.
- Festyn świąteczny to praktycznie jedyne wydarzenie w roku, w którym bierze udział cała społeczność szkolna. Zarówno w przygotowaniach, jak i później w zabawie i korzystaniu z atrakcji - opowiada Bożena Zdrojewska, przewodnicząca Rady Rodziców w Szkole Podstawowej nr 58. - Tych z reguły jest tak wiele, że każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego - młodsze dzieci będą mogły wyszaleć się w specjalnie przygotowanej strefie malucha, a starsze z pewnością ustawią się w kolejce do fotobudki bądź wezmą udział w losowaniu cennych niespodzianek. Dlatego właśnie zachęcamy do odwiedzenia naszego festynu całymi rodzinami. Szczególnie, jeśli mają państwo w planach posłać dziecko do naszej szkoły - to jedyna i niepowtarzalna okazja, aby zwiedzić placówkę i poznać przy okazji uczniów oraz rodziców, którzy tę naszą szkolną społeczność tworzą - zachęca.
Festyny w Szkole Podstawowej nr 21 w Gdyni oraz Szkole Podstawowej nr 50 w Gdańsku odbędą się w sobotę, 7 grudnia, w godz. 10-14. Impreza w Szkole Podstawowej nr 58 rozpocznie się godzinę później, o 11, tego samego dnia.

Udział jest darmowy i otwarty również dla osób spoza szkół. Warto zabrać ze sobą gotówkę, ponieważ okazji do tego, aby ją wydać, będzie aż w nadmiarze. Zebrane pieniądze zostaną w całości przeznaczone na realizację szkolnych marzeń dzieci bądź oddane do dyspozycji rad rodziców.

Opinie (22) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Zając szarak, który licznie występuje w trójmiejskich lasach, jest: