Wiadomości

stat

Gdańsk ociepli sześć placówek oświatowych

Jedną z placówek wytypowanych do zmiany wizerunku poprzez ocieplenie jest Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 13 przy ul. Startowej.
Jedną z placówek wytypowanych do zmiany wizerunku poprzez ocieplenie jest Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 13 przy ul. Startowej. mat. prasowe

W ciągu najbliższych dwóch lat zostanie ocieplonych przez miasto Gdańsk sześć placówek oświatowych. Nowe elewacje zyskają m.in. szkoły na Morenie i Zaspie.Najważniejszą zaletą termomodernizacji dla ciebie jest:

obniżenie kosztów ogrzewania

49%

zmiana estetyki budynku

18%

mniejsze zużycie energii, obiekt staje się bardziej przyjazny środowisku

33%
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła przetarg na termomodernizację - czyli, ocieplenie sześciu placówek oświatowych. Przedsięwzięcie będzie realizowane w trybie "zaprojektuj i wybuduj". Zgodnie z ogłoszonym zamówieniem dla każdej z placówek ma być wybrany jeden wykonawca.

Placówki wytypowane do ocieplenia:

Czytaj też: 21 mln na modernizację budynków oświatowych w Sopocie

Inwestycja ma pomóc w zaoszczędzeniu środków - na podstawie opracowanego audytu energetycznego, roczne zapotrzebowanie na energie w placówce na Zaspie, po ociepleniu budynków, spadnie o ok. 60 proc. To oznacza, że w kasie miasta pozostanie ok. 200 tys. zł.

Zainteresowane przetargiem firmy oferty mogą składać do 18 października 2017 r. O wyborze wykonawcy zadecyduje w 60 proc. cena ofertowa i 40 proc. termin przedłużenia minimalnego okresu gwarancji. Nadmieńmy, że minimalny okres gwarancji wynosi 36 miesięcy.

Do maja 2019 r. mają być zmodernizowane zespoły szkół na Morenie i Zaspie. Pozostałe placówki powinny zostać zmodernizowane przed sezonem zimowym 2018/2019.

O tym jak zmieni się wygląd wymienionych placówek zadecydują urzędnicy w trakcie przygotowywania projektów.

Inwestycja w gdańskie placówki edukacyjne będzie realizowana w ramach projektu pn. "Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków oświatowych oraz sportowych należących do Gminy Miasta Gdańska - w latach 2017-2020", w ramach RPO Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (38)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Polityka prywatności
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Informacje

REKLAMA

Wydarzenia

Sprawdź się

Poziom:

Jakie drzewa można spotkać w polskich lasach liściastych?