stat
Impreza już się odbyła

Gdańsk solidarnie dla autyzmu

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji GDAŃSK SOLIDARNIE DLA AUTYZMU!

kwi 9

czwartek, godz. 13:00, 18:00

bilety 10 zł
kwi 15

środa, godz. 19:00

bilety 19 zł
ulgowy 16 zł
2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu.

Charakterystycznym motywem obchodów jest kolor niebieski i podświetlanie budynków na niebiesko.
Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym (SPOA) i Fundacja - Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka (IWRD) oraz Europejskie Centrum Solidarności (ECS) organizują wspólną akcję "Gdańsk solidarnie dla autyzmu" 2 kwietnia w siedzibie ECS. Akcja trwać będzie w godz. 18.00-20.30.

W programie m.in.:
prezentacja problematyki autyzmu oraz działalności organizatorów - SPOA i IWRD
projekcja filmu "Życie animowane" - niezwykłego dokumentu opowiadającego historię autystycznego chłopca, który odnajduje kontakt z otaczającym go światem dzięki bajkom Disneya
uroczysty finał akcji: podświetlenie budynku ECS na niebiesko
Wkrótce szczegółowy program akcji.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji osoby z autyzmem i ich rodziny, osoby zajmujące się niesieniem pomocy, wolontariuszy i wszystkich, którzy chcą okazać swoją solidarność!

Dołącz do nas, dowiedz się więcej o autyzmie i o sposobach pomocy osobom z autyzmem!
Zaproś rodzinę, przyjaciół, znajomych i sąsiadów - świętujmy SOLIDARNIE na niebiesko w Europejskim Centrum Solidarności!

Pokażmy - Gdańsk solidarnie dla autyzmu!

Informacja nt. filmu "Życie animowane": http://zycieanimowane.synapsis.org.pl/

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym (SPOA) w Gdańsku: od ponad 26 lat zajmuje się organizowaniem systemu pomocy dla osób z autyzmem od wczesnego dzieciństwa po wiek dojrzały, opierając się o zasady stosowanej analizy zachowania. Od początku swojej działalności pomogło ponad 1500 osobom z autyzmem i ich rodzinom. Prowadzi różnorodne działania wspierające rozwój i integrację osób z autyzmem, m.in. terapię dzieci, młodzieży i dorosłych osób z autyzmem w miejscu zamieszkania oraz w placówkach, do których uczęszczają, na terenie województwa pomorskiego; szkolenia dla rodziców i profesjonalistów; Centra Aktywizacji Zawodowej i Społecznej dla Dorosłych Osób z Autyzmem w Gdańsku i Gdyni; Wspólnota Domowa dla Dorosłych Osób z Autyzmem im. Arama Rybickiego.
www.spoa.org.pl

Fundacja - Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka (IWRD) w Gdańsku: wszechstronnie pomaga dzieciom z autyzmem i ich rodzinom. Zajmuje się działalnością terapeutyczną, edukacyjną i badawczą, wykorzystując najnowsze metody naukowe. Prowadzi Przedszkole Specjalne dla Dzieci z Autyzmem, gdzie pracuje się w oparciu o zasady stosowanej analizy zachowania oraz Przedszkole Integracyjne. IWRD szkoli specjalistów z kraju i z Europy oraz pomaga w tworzeniu podobnych rekomendowanych placówek. Prowadzi też Niepubliczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną, gdzie m.in. diagnozuje się całościowe zaburzenia rozwoju. IWRD jest pierwszą w Polsce i Europie repliką Princeton Child Development Institute w USA, który jest jedną z najlepszych placówek terapeutycznych na świecie.
www.iwrd.pl

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie drzewa można spotkać w polskich lasach liściastych?