Wydarzenie

Gdańskie Wykłady Solidarności: Gdzie jest dzisiaj solidarność?

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
21 lutego 2017 (wtorek)
godzina:
17:00
miejsce:

Europejskie Centrum Solidarności  mapa

adres:
Gdańsk, pl. Solidarności 1
bilety:
wstęp wolny

Europejskie Centrum Solidarności zaprasza na Gdańskie Wykłady Solidarności. Gościem najbliższego spotkania będzie:​ Prof. Andrzej Rychard - Gdzie jest dzisiaj solidarność?Spotkanie odbędzie się we wtorek, 21 lutego 2017 o godz. 17:00 w bibliotece ECS.

Wykład będzie swoistym poszukiwaniem dziedzictwa ruchu Solidarności i sensu solidarności dziś, w Polsce. Punktem wyjścia będzie unikalne połączenie elementów populizmu i programu demokratyczno-rynkowej modernizacji w pierwszej Solidarności. Mowa będzie więc o tym, jak dziedzictwo Solidarności ewoluowało, ulegało rekonfiguracji i wreszcie - co z niego pozostało.

Andrzej Rychard jest dyrektorem Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk, autorem ponad 100 publikacji naukowych. Interesują go procesy transformacji ustrojowej, zmian społecznych, demokracji lokalnej, konfliktów społecznych oraz dziedzictwa doświadczenia Solidarności.

Gdańskie Wykłady Solidarności to cykl wykładów publicznych intelektualistów, teoretyków oraz historyków idei społeczno-politycznych, których zadaniem jest twórcze odniesienie się do dziedzictwa ruchu Solidarności w kontekście budowy społeczeństwa obywatelskiego oraz diagnozy aktualnych problemów społeczno-politycznych w Polsce, Europie i na świecie.
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Sprawdź się

Poziom:

Jakie ptaki cenione przez staropolskich kucharzy żyją w okolicy Trójmiasta?