• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Gdańskie Wykłady Solidarności - Prof. Bronisław Misztal

Europejskie Centrum Solidarności i Uniwersytet Gdański zapraszają na Gdańskie Wykłady Solidarności. Gościem najbliższego spotkania będzie Prof. Bronisław Misztal, który wygłosi wykład pt. Upadek ostatnich tyranów czy trzecia fala autokracji? Nowe ruchy społeczne na Ukrainie, w Wenezueli i w Brazylii.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 11 marca, o godz. 13:30 na Wydziale Nauk Społecznych UG, ul. Bażyńskiego 4, sala S 203.

Transmisja "na żywo" z wykładu na stronie internetowej: www.ecs.gda.pl/wyklady" target="_blank">www.ecs.gda.pl/wyklady" target="_blank">www.ecs.gda.pl/wyklady" target="_blank">www.ecs.gda.pl/wyklady

Bronisław Misztal jest profesorem socjologii specjalizującym się w problemach zmiany społecznej, ruchów społecznych oraz socjologii polityki, a także konsultantem politycznym oraz analitykiem i komentatorem w zakresie polityki publicznej. Od roku 2012 pełni funkcję Ambasadora RP w Portugalii. Był Dyrektorem Wykonawczym Wspólnoty Demokracji (2008-2012) w Stałym Sekretariacie w Warszawie. Prowadził seminaria nt. demokracji w Birmie, Tunezji, Wenezueli i na Bałkanach, przyczyniając się znacząco do postępu debaty demokratycznej oraz do zmian politycznych. Utworzył Instytut Strategii Demokratycznych oraz Rozwoju w Tunezji (będący wynikiem wspólnej inicjatywy rządów Polski i Tunezji). W latach 2007-2009 był szefem Gabinetu Politycznego Ministra Spraw Zagranicznych Rzeczpospolitej Polskiej i Doradcą Ministra.

Wykładał na renomowanych uczelniach m.in. we Włoszech, Francji, Niemczech. Kierował Wydziałem Socjologii na Katolickim Uniwersytecie w Waszyngtonie (1995-2011). Był dziekanem Wydziału Stosunków Zagranicznych na Uczelni Vistula (2011-2012). Założyciel i były Prezes Komitetu Badawczego 48 ds. Ruchów Społecznych, Zmian Społecznych i Działań Zbiorowych Międzynarodowego Stowarzyszenia Socjologicznego (ISA). Posiada bogate doświadczenie w zakresie globalnego zarządzania ideami intelektualnymi i badaniami akademickimi.

Opublikował m.in. Paul Hanly Furfey's quest for a good society (współred. Francesco Villa i Eric Sean Williams, 2005), Aktualność wolności: wybór tekstów (antologia, współautor Marek Przychodzeń, 2005), Teoria socjologiczna a praktyka społeczna (2000), Prywatyzacja szkolnictwa wyższego w Polsce: wyzwania w świetle transformacji systemowej (red., 2000), czy też Poland after Solidarity: social movements versus the state (red., 1985).

Szczegóły na:
www.ecs.gda.pl/wyklady" target="_blank">www.ecs.gda.pl/wyklady" target="_blank">www.ecs.gda.pl/wyklady" target="_blank">www.ecs.gda.pl/wyklady
www.ecs.gda.pl

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Które miasto nie leży w województwie pomorskim?

 

Najczęściej czytane