Gimnazjaliści po egzaminie. Jak im poszło?

Wyniki egzaminów zadecydują o tym, do jakiej szkoły ponadgimnazjalnej pójdą po wakacjach.
Wyniki egzaminów zadecydują o tym, do jakiej szkoły ponadgimnazjalnej pójdą po wakacjach. fot. 123rf.com

Gimnazjaliści mogą już spać spokojnie, zakończyli właśnie maraton egzaminów. W ciągu trzech dni uczniowie rozwiązali pięć lub sześć testów, które zadecydują o tym, do jakiej szkoły ponadgimnazjalnej pójdą po wakacjach.Wygaszenie gimnazjów było dobrym pomysłem?

tak, stary system był zdecydowanie lepszy 33%
raczej nie, bo choć stary system był lepszy, to nie powinno się tak ciągle zmieniać systemu edukacji 26%
nie, system gimnazjalny jest w wielu innych krajach i przez wygaszanie tych szkół robimy krok do tyłu 41%
zakończona Łącznie głosów: 404
Od środy do piątku uczniowie trzecich klas gimnazjów musieli zmierzyć się się z egzaminem składającym się z trzech części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz z języka obcego nowożytnego. Egzamin gimnazjalny to pierwszy oficjalny sprawdzian wiedzy uczniów, mówi się, że to "mała matura". Tym bardziej może stresować, bo to warunek ukończenia gimnazjum.

- Do egzaminu gimnazjalnego w województwie pomorskim zostało zgłoszonych 21 803 uczniów - informowała Irena Łaguna, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku.
Tutaj znajdziesz wszystkie arkusze z EGZAMINU GIMNAZJALNEGO 2018

- Matematyka była łatwa, ale pogubiłam się w zadaniu otwartym z kaskiem i deskorolka, to nie na moje zdolności. Angielskim się już nie stresowałam, bo z tym chyba teraz każdy nastolatek sobie radzi - mówi Kasia, uczennica z Gdańska.
Nie obeszło się też bez stresu, bo w trakcie egzaminów na Twitterze pojawiła się informacja, że egzamin gimnazjalny z języka polskiego został anulowany. Wpis wyglądał jak komunikat Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Powodem miało być przedwczesne odtajnienie arkuszy.

- Dobrze, że to był tylko fake, bo nie przeżyłabym tego, chociaż jak myślę o tym teraz, kiedy jest już po wszystkim, to charakterystykę mogłam napisać lepiej - dodaje Karolina.
Chociaż nie ma żadnych wymagań co do minimalnej liczby punktów egzaminu, od jego sumy zależy, do którego liceum dostanie się gimnazjalista. Co, jeśli w kwietniu uczeń nie stawił się na egzamin? Nie wszystko stracone, drugi termin egzaminu gimnazjalnego 2018 został wyznaczony na 4-6 czerwca.

Wyniki w czerwcuGimnazjaliści będą musieli uzbroić się w cierpliwość, bo wyniki egzaminu poznają dopiero 15 czerwca, w piątek, czyli tuż przed zakończeniem roku szkolnego 2018 (w przypadku testu przeprowadzanego w kwietniu i w czerwcu). Z kolei wydanie zaświadczeń oraz wyników uczniom nastąpi 22 czerwca, czyli na koniec roku szkolnego.


Zamiast gimnazjalnego będzie egzamin ósmoklasistyTegoroczna sesja egzaminu gimnazjalnego jest przedostatnią. Rozpoczęło się już wygaszanie gimnazjów, w roku szkolnym 2017/2018 nie powstały ich pierwsze klasy. Uczniowie, którzy w ubiegłym roku skończyli VI klasę szkoły podstawowej, we wrześniu zamiast rozpocząć naukę w gimnazjum, przeszli do VII klasy szkoły podstawowej. Tak samo będzie w tym roku.

Egzamin gimnazjalny w nowym systemie edukacji zostanie zastąpiony przez egzamin ósmoklasisty. Pierwszy egzamin ósmoklasisty zorganizowany zostanie w roku szkolnym 2018/2019.

Opinie (10) 3 zablokowane

 • (2)

  Hehe
  Gimbus
  Stan umysłu

  • 13 10

  • wyjatkowo krutkie spódniczki gimniazjalistek to jedyna zaleta tych ezgaminów :) (1)

   • 1 3

   • Krótkie jeśli już buraku

    • 3 1

 • (1)

  ciekawe jaki odsetek uczniów pisał normalną wersję egzaminu? Teraz co drugi z aspergerem albo innym wymyśloną dysfunkcją...

  • 17 12

  • Mam dziecko z ZA

   Nie wiesz co piszesz i obyś się nigdy nie przekonał...

   • 2 3

 • Matematyka to na tym egzaminie kpina..

  • 4 9

 • już po egzaminach to teraz będzie

  drug, sex & hiphop

  • 5 8

 • Dziwne zwolnienia i choroby.....;

  Z wielką łatwością niektórzy z uczniów " nagle zachorowali"!!!! Może ktoś by to sprawdził!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 5 5

 • Przykre

  Zadania, które 30 lat temu rozwiązywał każdy uczeń piątej klasy, dziś stanowią wyzwanie dla dzieci po dziewięciu latach nauki. To zacofanie jest zatrważające. Dziękujemy za dostowanie poziomu nauczania w szkołach do poziomu inteligencji ludzi w rządzie tego kraju.

  • 6 8

 • za rok

  Chyba czas pomyśleć co będzie za rok gdy dwa roczniki pójdą do klas pierwszych szkół średnich ! Jeśli teraz są np. 4 klasy w liceum to za rok będą 2 + 2 !!! (dwie po 8 klasie i dwie po 3 gimnazjum ) czyli o połowę mniej :( dla danego rocznika ! A może dojdzie do tego, że w takiej szkole będzie jednak 8 klas pierwszych i ..... będą chodzili na dwie zmiany !! do 20:00 ? Rodzice, którzy nie mają dzieci w tych rocznikach nie muszą się tym przejmować, ale dzieciaki z obecnej 7-mej i II gim są już przeznaczone na stracenie. To jasne !

  • 4 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Nowe Trendy w Turystyce
Nowe Trendy w Turystyce
konferencja
paź 29-30
piątek - sobota
Gdańsk, Europejskie Centrum Solidarności
10. Europejskie Forum Nowych Idei
10. Europejskie Forum Nowych Idei
konferencja, forum
paź 20-22
środa - piątek
Sopot, Radisson Blu Hotel
Warsztaty: Jak mówić, żeby nas słyszano?
Warsztaty: Jak mówić, żeby nas słyszano?
warsztaty
wrz 6-12.11
Sopot, Państwowa Galeria Sztuki

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie ptaki cenione przez staropolskich kucharzy żyją w okolicy Trójmiasta?