stat
Impreza już się odbyła

Grupa psychoedukacyjna dla kobiet doświadczających przemocy- nabór (1 opinia)

Punkt Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie organizuje kolejną edycję grupy psychoedukacyjnej dla kobiet doświadczających przemocy w bliskich relacjach. Oferta skierowana jest do kobiet, które znalazły się w trudnej sytuacji związanej z przemocą, chcą zdobyć wiedzę, jak sobie radzić w takich sytuacjach, potrzebują wsparcia i zrozumienia. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

sie 6

czwartek, godz. 10:00

Online
bilety 35 zł
Trwa nabór do grupy psychoedukacyjnej dla kobiet doświadczających przemocy.

- Zajęcia z psychologiem będą obejmowały cykl 25 spotkań odbywających się raz w tygodniu, w piątki w godz. 17.00-19.30. Zachęcamy do kontaktu z psychologiem, w celu umówienia się na konsultację wstępną - mówi Justyna Kaczmarek - kierownik Punktu Interwencji Kryzysowej MOPS Sopot. Grupa ma charakter zamknięty i mogą w niej wziąć udział tylko osoby, które odbędą konsultację indywidualną z psychologiem, który prowadzi nabór do grupy.

Celem grupy psychoedukacyjnej jest udzielenie wsparcia psychologicznego i edukacja dotycząca zjawiska przemocy. Uczestniczki zajęć będą miały szansę przezwyciężyć wstyd, jakiego doświadczają w roli ofiary, będą mogły wymieniać się swoimi doświadczeniami związanymi z radzeniem sobie w sytuacji przemocy oraz poprzez budowanie nowych relacji przerwać izolację towarzyszącą traumie, wynikającej z doznawania przemocy.

- Przemoc w rodzinie to zjawisko, które może dotknąć każdego. Niestety wiele osób nie potrafi powstrzymać swoich agresywnych zachowań lub potrzeby kontroli i dominacji, przez co cierpią całe rodziny - podkreśla Andrzej Czekaj, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie. Dlatego nasza oferta wsparcia dotyczy zarówno osób, które doświadczają przemocy, jak i tych, które ją stosują. W listopadzie ruszą również warsztaty korekcyjno -edukacyjne dla osób stosujących przemoc.

Przemoc wobec najbliższych może przejawiać się na wiele sposobów: od bezpośredniej przemocy fizycznej i seksualnej, przez przemoc psychiczną (np. nadmierne kontrolowanie, straszenie, krytykowanie, poniżanie) aż po najmniej rozpoznawalną przemoc ekonomiczną (np. zabieranie pieniędzy, nie łożenie na rodzinę, zabranianie pracy).

Informacja o biletach

Osoby chętne do udziału w grupie psychoedukacyjnej prosimy do kontakt z psychologami, tel. 58 550 14 14, w godz. 8.00 -20.00.

Opinie (1)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Ptaki, które od razu zdolne są do samodzielnego życia to: