stat

Grupa psychoedukacyjna dla kobiet doświadczających przemocy- nabór (1 opinia)

Punkt Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie organizuje kolejną edycję grupy psychoedukacyjnej dla kobiet doświadczających przemocy w bliskich relacjach. Oferta skierowana jest do kobiet, które znalazły się w trudnej sytuacji związanej z przemocą, chcą zdobyć wiedzę, jak sobie radzić w takich sytuacjach, potrzebują wsparcia i zrozumienia. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Trwa nabór do grupy psychoedukacyjnej dla kobiet doświadczających przemocy.

- Zajęcia z psychologiem będą obejmowały cykl 25 spotkań odbywających się raz w tygodniu, w piątki w godz. 17.00-19.30. Zachęcamy do kontaktu z psychologiem, w celu umówienia się na konsultację wstępną - mówi Justyna Kaczmarek - kierownik Punktu Interwencji Kryzysowej MOPS Sopot. Grupa ma charakter zamknięty i mogą w niej wziąć udział tylko osoby, które odbędą konsultację indywidualną z psychologiem, który prowadzi nabór do grupy.

Celem grupy psychoedukacyjnej jest udzielenie wsparcia psychologicznego i edukacja dotycząca zjawiska przemocy. Uczestniczki zajęć będą miały szansę przezwyciężyć wstyd, jakiego doświadczają w roli ofiary, będą mogły wymieniać się swoimi doświadczeniami związanymi z radzeniem sobie w sytuacji przemocy oraz poprzez budowanie nowych relacji przerwać izolację towarzyszącą traumie, wynikającej z doznawania przemocy.

- Przemoc w rodzinie to zjawisko, które może dotknąć każdego. Niestety wiele osób nie potrafi powstrzymać swoich agresywnych zachowań lub potrzeby kontroli i dominacji, przez co cierpią całe rodziny - podkreśla Andrzej Czekaj, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie. Dlatego nasza oferta wsparcia dotyczy zarówno osób, które doświadczają przemocy, jak i tych, które ją stosują. W listopadzie ruszą również warsztaty korekcyjno -edukacyjne dla osób stosujących przemoc.

Przemoc wobec najbliższych może przejawiać się na wiele sposobów: od bezpośredniej przemocy fizycznej i seksualnej, przez przemoc psychiczną (np. nadmierne kontrolowanie, straszenie, krytykowanie, poniżanie) aż po najmniej rozpoznawalną przemoc ekonomiczną (np. zabieranie pieniędzy, nie łożenie na rodzinę, zabranianie pracy).

Informacja o biletach

Osoby chętne do udziału w grupie psychoedukacyjnej prosimy do kontakt z psychologami, tel. 58 550 14 14, w godz. 8.00 -20.00.

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Wskaż rośliny uprawiane na olej: