stat
Impreza już się odbyła

I Kiermasz "Wina i Sery"

mar'21 13

sobota, godz. 11:00

Wstęp wolny
cze'21 11-13

piątek - niedziela

Gdańsk,
bilety 0-10 zł
Mamy przyjemność zaprosić Państwa do centrum Gdyni z okazji otwarcia sezonu letniego na I Kiermasz "Wina i Sery".

Przez ostatnie siedemnaście lat odbywają się w Gdyni imprezy promujące produkty i przysmaki regionalne wytwarzane na podstawie starych i oryginalnych receptur przez drobnych producentów. Imprezy te cieszą się niezmiennym powodzeniem. Od lat obserwujemy wzrost zainteresowania i spożycia wielu rzadkich gatunków sera oraz win z całego świata. Ilość winiarni oraz sklepów z winami w Trójmieście jest tego dowodem.

Naszym celem jest promocja szlachetnych win, miodów pitnych, piwa miodowego i nalewek owocowych oraz świetnie się komponujących z winem różnego rodzaju serów. To klasyczny zestaw w kuchni śródziemnomorskiej i całej południowej Europy. Pojawią się wina z Portugalii, Gruzji, Hiszpanii , Grecji i Chile.

Na Kiermaszu spotkamy niszowych producentów serów żółtych, białych i twarogów, serów długo dojrzewających , podpuszczkowych dojrzewających, pleśniowych - z mleka krowiego, owczego i koziego - z różnych regionów kraju. Będą także : w dużym wyborze oryginalny oscypek oraz tradycyjne żółte sery, feta i dodatki do nich prosto z Grecji.

Dodatkowo: ręcznie robione konfitury i miód naturalny do serów, szynki i wędliny długodojrzewające do win, oraz inne napitki wytwarzane z naturalnych produktów, szlachetne oliwy i octy.

Na miejscu będzie możliwość degustacji domowych pierogów, naleśników i innych potraw z
sera i twarogu.


Kiermasz zlokalizowany będzie w 14 stylowych domkach drewnianych, w których zaprezentuje się 23 producentów oraz importerów win z całego kraju. Z uwagi na powódź zmuszeni byli odwołać swój przyjazd do Gdyni producenci win i nalewek z południa Polski.

Kiermasz w Gdyni ma umożliwić producentom prezentację swoich wyrobów a smakoszom z Trójmiasta i turystom możliwość degustacji , zakupu lub nawiązania stałej współpracy.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Zając szarak, który licznie występuje w trójmiejskich lasach, jest: