stat
Wydarzenie już się odbyło

II Międzynarodowy Kongres "Rynek Sportu w XXI wieku"

W dniach 23-25maja 2019 roku odbędzie się "II Międzynarodowy Kongres "Rynek Sportu w XXI wieku". Organizatorem Kongresu jest Zakład Zarządzania w Sporcie Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, a do współorganizacji dnia polonijnego zostały także zaproszone Stowarzyszenie Wspólnota Polska oraz Polski Komitet Olimpijski.

PROGRAM

Zapraszamy naukowców, praktyków i polityków do szerokiego udziału w tym wyjątkowym przedsięwzięciu na skalę europejską. Zakład Zarządzania w Sporcie po raz drugi zamierza stworzyć z Państwa udziałem największą realną i analityczną platformę, opartą o wiedzę, na której zaprezentujemy unikalne badania, zaawansowane technologie i doświadczenia oparte o dobre praktyki.

"Jednym z głównych celów, które chcemy osiągnąć, jest wymiana doświadczeń w zakresie profesjonalizacji i komercjalizacji rynku sportu. W przyjętej formule wystąpienia naukowców połączone są z prezentacjami i debatami z udziałem ekspertów, praktyków, którzy osiągnęli sukces w przestrzeni sportowej oraz biznesowej. Stąd kongres posiada ogromny potencjał wizerunkowy z uwagi na międzynarodowy zasięg medialny i zróżnicowane grupy docelowe, przyczyniając się do promocji Uczelni, Gdańska i Polski na arenie międzynarodowej". - Kierownik Zakładu Zarządzania w Sporcie dr Joanna Jedel.

W ubiegłym roku mieliśmy zaszczyt gościć 200 naukowców, specjalistów i ekspertów z Polski oraz Europy - mamy nadzieję, że w tym roku spotkamy się w jeszcze liczniejszym gronie.

Nasze zaproszenie otrzymali goście zajmujący się na co dzień profesjonalnym rynkiem sportu a w tym i marketingiem sportowym z Hiszpanii, Portugalii, Niemiec, Belgii, Czech, Austrii, Turcji, Słowenii, Ukrainy, Rosji, Szwecji, Finlandii i Danii. Program Kongresu wzbogacony został o panel na temat potencjału sportu polonijnego, w którym udział wezmą przedstawiciele sportowych organizacji polonijnych, Wspólnoty Polskiej, Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Sejmu Rzeczpospolitej

Polskiej. Do udziału w panelach dyskusyjnych zaprosiliśmy także przedstawicieli profesjonalnych lig sportowych (Ekstraklasy SA, Polskiej Ligi Siatkówki, Polskiej Ligi Koszykówki).

Tegoroczny program obejmuje zagadnienia i debaty dotyczące zarządzania i ekonomii w sporcie, organizacji i bezpieczeństwa masowych imprez sportowych, prawa oraz trendów sponsoringu sportowego w Polsce, wyzwań wokół profesjonalizacji i komercjalizacji rynku sportowego oraz e- sportowego w Polsce i na świecie.

"Pragniemy zaproponować różne rozwiązania, w ramach których będzie można skutecznie pozyskiwać środki finansowe w sporcie. Poprzez dialog społeczny nauki, biznesu i sportu chcemy wypracować dobre praktyki dla potencjalnych menadżerów. Należy, poprzez doświadczenia światowe, pokazać, jak należy profesjonalnie zorganizować duże imprezy masowe i na nich zarobić". - JM Rektor AWFiS dr hab. Waldemar Moska, prof. AWFiS

II Międzynarodowy Kongres Rynku Sportu został objęty patronatem: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministra Sportu i Turystyki, Marszałka Województwa Pomorskiego, Wojewody Pomorskiego, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, Polskiego Związku Piłki Nożnej i Pomorskiego Związku Piłki Nożnej i Ekstraklasy SA.

Partnerami merytorycznymi II MKRS XXI w. jest najstarszy portugalski Uniwersytet w Porto, biznesowa uczelnia Marketing School for Business IPAM z Portugalii o zasięgu międzynarodowym prowadząca badania z zakresu marketingu sportowego; The Sports Business Institute z Barcelony, który oferuje praktyczne szkolenia biznesowe dla osób aspirujących do pracy i rozwijających swoją karierę sportową, ze szczególnym uwzględnieniem branży piłki nożnej. Międzynarodowe stowarzyszenie IAKS zrzeszające zarządców infrastruktury sportowej.

Naszymi partnerami krajowymi są: Grupa Lotos S.A., Budimex S.A., Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA, Zarząd Morskiego Portu Gdynia SA, Enamor sp. z o.o., Grupa ASE, Stadion Energa Gdańsk, Agencja Be7.

Patronami medialnymi Kongresu są: TVP3 Gdańsk, Radio Gdańsk i Magazyn Pomorski.

Dodatkowo - Uczestników II Międzynarodowego Kongresu Rynku Sportu XXI wieku zapraszamy:
- 23 maja na pierwszy mecz Mistrzostw Świata FIFA U-20 w piłce nożnej na stadionie w Gdyni - liczymy na aktywne kibicowanie!
- 24 maja na uroczystą galę i wręczenie statuetek Tempus Optimum, które odbędzie się na stadionie Energa w Gdańsku.

W ramach kongresu zapraszamy również do zwiedzania Europejskiego Centrum Solidarności i Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Informacja o biletach

Rejestracja na stronie: http://mkrs.pl/#rejestracja

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie ptaki spotkasz w drodze do szkoły?

 

Najczęściej czytane