stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa Psychologia transportu (1 opinia)

Serdecznie zapraszamy do udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Psychologia Transportu pt. "Diagnostyka, edukacja, bezpieczeństwo w obliczu współczesnych wyzwań i zagrożeń".

Celem konferencji jest integracja praktyki działalności psychologów transportu z naukowym wymiarem tego ważnego, także społecznie, obszaru. Problematyka bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz istotność edukacji społeczeństwa na temat zachowań na drodze wydaje się nader istotne w świetle współczesnych wydarzeń.

Z roku na rok obserwujemy zatrważające liczby wypadków drogowych, w dużym stopniu determinowanych niewłaściwym zachowaniem kierujących - nadmierną prędkością, prowadzeniem pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu lub środków psychoaktywnych, brawurą, agresywnością czy deficytami w zakresie procesów poznawczych lub sprawności psychomotorycznej.

Na tym tle zasadne wydaje się podjęcie interdyscyplinarnej dyskusji na temat poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, skutecznych programów edukacyjnych, ale także jakości obecnej diagnostyki psychologicznej osób kierujących pojazdem mechanicznym. Mając na względzie powyższe w ramach konferencji przewidziane są wykłady plenarne, sympozja i sesje naukowe, ale także interdyscyplinarna debata oraz spotkanie praktyków psychologii transportu dotyczące współczesnych zmian legislacyjnych w obrębie diagnostyki psychologicznej. Ważnym elementem konferencji będą praktyczne warsztaty adresowane głównie do psychologów na co dzień zajmujących się diagnostyką osób kierujących pojazdy mechaniczne.

Konferencja adresowana jest do praktyków i naukowców na co dzień podejmujących rozważania na temat ruchu drogowego. Udział osób i instytucji dysponujących wiedzą z zakresu bezpieczeństwa na drogach niewątpliwie przyczyni się do pogłębienia tej istotnej społecznie problematyki i dlatego bardzo liczymy na Państwa zainteresowanie.

Proponowane obszary tematyczne:
- Determinanty sprawności w ruchu drogowym - różnice indywidualne, wiek, sprawność psychomotoryczna
- Patologiczne zachowania w ruchu drogowym - alkohol, narkotyki
- Nowoczesne technologie a prowadzenie pojazdów mechanicznych
- Determinanty i konsekwencje wypadków drogowych
- Ryzyko w ruchu drogowym
- Problemy medyczne a sprawność w ruchu drogowym
- Edukacja kierowców w Polsce
- Rola badań psychologicznych w poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego
- Diagnostyka psychologiczna kierowców - regulacje prawne, metodyka badań, edukacyjny charakter diagnostyki
- Prawne i etyczne wymiary diagnostyki psychologicznej kierujących pojazdami

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Za co odpowiedzialne są bakterie?