• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa Psychologia transportu (1 opinia)

Serdecznie zapraszamy do udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Psychologia Transportu pt. "Diagnostyka, edukacja, bezpieczeństwo w obliczu współczesnych wyzwań i zagrożeń".

Celem konferencji jest integracja praktyki działalności psychologów transportu z naukowym wymiarem tego ważnego, także społecznie, obszaru. Problematyka bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz istotność edukacji społeczeństwa na temat zachowań na drodze wydaje się nader istotne w świetle współczesnych wydarzeń.

Z roku na rok obserwujemy zatrważające liczby wypadków drogowych, w dużym stopniu determinowanych niewłaściwym zachowaniem kierujących - nadmierną prędkością, prowadzeniem pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu lub środków psychoaktywnych, brawurą, agresywnością czy deficytami w zakresie procesów poznawczych lub sprawności psychomotorycznej.

Na tym tle zasadne wydaje się podjęcie interdyscyplinarnej dyskusji na temat poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, skutecznych programów edukacyjnych, ale także jakości obecnej diagnostyki psychologicznej osób kierujących pojazdem mechanicznym. Mając na względzie powyższe w ramach konferencji przewidziane są wykłady plenarne, sympozja i sesje naukowe, ale także interdyscyplinarna debata oraz spotkanie praktyków psychologii transportu dotyczące współczesnych zmian legislacyjnych w obrębie diagnostyki psychologicznej. Ważnym elementem konferencji będą praktyczne warsztaty adresowane głównie do psychologów na co dzień zajmujących się diagnostyką osób kierujących pojazdy mechaniczne.

Konferencja adresowana jest do praktyków i naukowców na co dzień podejmujących rozważania na temat ruchu drogowego. Udział osób i instytucji dysponujących wiedzą z zakresu bezpieczeństwa na drogach niewątpliwie przyczyni się do pogłębienia tej istotnej społecznie problematyki i dlatego bardzo liczymy na Państwa zainteresowanie.

Proponowane obszary tematyczne:
- Determinanty sprawności w ruchu drogowym - różnice indywidualne, wiek, sprawność psychomotoryczna
- Patologiczne zachowania w ruchu drogowym - alkohol, narkotyki
- Nowoczesne technologie a prowadzenie pojazdów mechanicznych
- Determinanty i konsekwencje wypadków drogowych
- Ryzyko w ruchu drogowym
- Problemy medyczne a sprawność w ruchu drogowym
- Edukacja kierowców w Polsce
- Rola badań psychologicznych w poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego
- Diagnostyka psychologiczna kierowców - regulacje prawne, metodyka badań, edukacyjny charakter diagnostyki
- Prawne i etyczne wymiary diagnostyki psychologicznej kierujących pojazdami

Opinie (1)

  • Konferencja się odbywa?

    Czy konferencja się odbywa zgodnie z planem? Można przyjść i wziąć udział?

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Larwa żaby trawnej to:

 

Najczęściej czytane