stat
Wydarzenie już się odbyło

III Pomorska Konferencja Open Science | warsztaty Focus on Open Science

Zapraszamy na konferencję naukową Open Science, na której poruszymy kwestie dostępu do otwartych zbiorów danych zarówno na tle naukowym jak i osobistym.

w każdą niedzielę (do 21.06), godz. 11:00 - 17:00

Wstęp wolny
mar 25

środa, godz. 16:00

Sopot,
bilety 260 zł
W dniach 9-10 października Biblioteka Politechniki Gdańskiej oraz Centrum Usług Informatycznych PG organizują III Pomorską Konferencję Open Science: Otwarte Dane dla Nauki i Społeczeństwa. Konferencję poprzedzą międzynarodowe warsztaty Focus on Open Science, organizowane 8 października przez Bibliotekę PG we współpracy z Scientific Knowledge Services, LIBER (Association of European Research Libraries) oraz University College London Press.

Warsztaty Focus on Open Science skupią się na zagadnieniach związanych z Otwartą Nauką, przede wszystkim na wyzwaniach, jakie stawia wdrożenie w Europie Planu S, międzynarodowej inicjatywy, której celem jest udostępnianie w sposób otwarty publikacji powstałych w ramach grantów. Przedstawione zostanie także pojęcie Nauki Obywatelskiej. Warsztaty odbędą się w sali 300 w Gmachu Głównym PG i zostaną przeprowadzone w języku angielskim. Prelegentami będą przedstawiciele europejskich uczelni, organizacji oraz wydawców. Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie focusopenscience.org/book/19gdansk-1.

III Pomorska Konferencja Open Science: Otwarte Dane dla Nauki i Społeczeństwa odbędzie się w Audytorium nr 2 w Budynku B Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki oraz w Pracowniach Multimedialnych Budynku Centrum Nanotechnologii B Centrum Nauczania Matematyki i Kształcenia na Odległość. W ramach konferencji będą mieć miejsce prezentacje dotyczące m.in. repozytoriów otwartych zasobów naukowych, publikowania Open Access oraz otwartych danych badawczych i ich praktycznego wykorzystania, jak również warsztaty pozwalające na zapoznanie się z tematyką otwartych danych badawczych i projektami Nauki Obywatelskiej.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Wybierz poziom

Chmury zbudowane są z: