• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

III Pomorskie Forum Animacji Społecznej

W sobotę 17 czerwca po raz trzeci do Gdańska zjadą się animatorzy społeczni z całego regionu, by tym razem porozmawiać o kondycji wrażliwości społecznej i roli animacji w jej pielęgnowaniu. Organizatorzy PFAS-u zapraszają na prezentacje, debaty i warsztaty do Fundacji RC (przy ul. Wita Stwosza 23), w godzinach 10:00-19:00. Udział bezpłatny. Obowiązują zapisy.

paź 11-14

środa - sobota

bilety 3500 - 4500 zł
przedsprzedaż 2700 - 3900 zł
Zapisać się można tu: https://forms.gle/tTQBF5CsvF5nFkwK8

Temat przewodni:
Wrażliwość społeczna jest głównym motorem działań Fundacji RC od 30 lat. Zresztą to wokół niej zbudowany jest 3. sektor, w tym animacja społeczna. mówi Łukasz Samborski, dyrektor Fundacji RC - Tegoroczne forum ma na celu sprawdzenie, czy i jak ewoluowało pojęcie wrażliwości oraz co dziś kryje się pod tym zagadnieniem.

Program trzeciego PFAS-u pokazuje, że rozważania dotyczące tematu przewodniego obejmą kwestię wrażliwości na problemy społeczne i znaczenia animacji jako odpowiedzi na nie. Tymczasem dużo miejsca organizatorzy poświęcą także na dyskusję o dbałość i dobrostan samych animatorek i animatorów społecznych. Uczestnicy forum będą mieli okazję podzielić się swoim doświadczeniem i spostrzeżeniami, omówić różne metody pielęgnowania wrażliwości wobec otoczenia i wobec siebie.

Program Forum:
Pomorskie Forum Animacji Społecznej to swoiste święto dla wszystkich działaczy, animatorów, wolontariuszy, a także każdego oddanego sprawie i walczącego o lepsze jutro. 17 czerwca spotkajmy się i razem stwórzmy przestrzeń do wymiany pomysłów, doświadczeń oraz pogłębiania wiedzy w ramach warsztatów i dyskusji. Nie mogę się doczekać aż poznamy wnioski i będziemy mogli się wymienić spostrzeżeniami z różnych środowisk. - mówi Dorota Sentkowska, koordynatorka wydarzenia.

- 10:00-11:00 Joga na Poranny Rozruch - prowadzenie: Żaneta Tywoniuk
- 11:00 1.2.3.4 startujemy - prowadzenie Robert Silski
- 11:20 Dyskusja: Wrażliwość społeczna. Jak ją rozumiemy? - wstęp: Piotr Knaś (Forum Kraków Refleksje i wnioski w temacie wrażliwości społecznej wypracowane podczas NieKongresu Animatorów Kultury)
- 12:15 przerwa networkingowa na kawę + koncert handpan grupy Urbanello
- 12:30 Dyskusja:
Miejsca Otwarte - Przestrzenie działań animatorów. Wsparcie samorządu - czy jest konieczne? - prowadzenie: Łukasz Samborski (Fundacja RC)
- 13:30 Piknik Marzycieli i Cudotwórców /lunch/ + koncert handpan grupy Urbanello
- 14:45 Dobrych praktyk przykłady typu #prawieTEDex
*Małgorzata Sokołowska prezentacja Kompasu Animacji Społecznej
*Sviatlana Rasliakova (Laboratorium Innowacji Społecznych) Wyzwania związane z pracą z wątkami międzykulturowymi
*Magda Leszczyna-Rzucidło (BISER) Refleksje z 2,5 letniej co-kreacji nowych rozwiązań dla 3. sektora w środowisku międzynarodowym
- 15:30 WARSZTATY
*ENGAGE! Budowanie partnerstw międzynarodowych. Praktyczne informacje nt. możliwości wsparcia projektów międzynarodowych dla NGOs prowadzenie: Magda Leszczyna-Rzucidło, Anna Dudziak (BISER)
*Czy robimy sobie dobrze? Dobrostan animatora prowadzenie: Marta Kosińska (Fundacja RC)
*Archipelag gra na budowanie zespołu prowadzenie: Marcin Mitzner (GD Events)
*Improwizacja jako element współpracy i komunikacji prowadzenie: Ewa Fajfer (psycholożka i stand-uperka)
*Rozśpiewaj się! Poznaj siłę swojego głosu. prowadzenie: Joanna Gostkowska (Akademia Głosów Tradycji)
*Międzykulturowość w pracy animatora dyskusja prowadzenie: Sviatlana Rasliakova (Laboratorium Innowacji Społecznych)
- 17:30 Dyskusja: Jak robić sobie dobrze? Uwrażliwienie na swoje potrzeby Animatora / Animatorki. Przedstawienie jakościowych wyników zawartych w raporcie Zaangażowani czy zajechani. Rozwój kompetencji osobistych u osób pracujących w NGO - prowadzenie: Marta Kosińska (Fundacja RC)
- 19:00 Potańcówka w stylu białoruskim z muzyką na żywo + grill

Spotkania równoległe partnerskie:
Forum organizowane jest w partnerstwie z Bałtyckim Instytutem Spraw Europejskich i Regionalnych (BISER), który w trakcie wydarzenia zaprezentuje finał projektu wzmacniającego współpracę międzysektorową 3.sektora ENGAGE! BISER wraz ze Stowarzyszeniem Gmin RP Euroregion Bałtyk i Gminą Agder, zapraszają na godz. 11:00.

W czasie wydarzenia o godzinie 14:45 odbędzie się także zamknięte spotkanie pomorskiego partnerstwa Akumulatora Społecznego. Tomasz Keller z Centrum Inicjatyw Obywatelskich ze Słupska poprowadzi warsztat na temat: Rozwój społeczności lokalnych poprzez Akumulator Społeczny.

Partnerem jest także Instytut Kultury Miejskiej, współorganizator tegorocznego V NieKongresu Animatorów i Animatorek Kultury, odbywającego się w dniach 14-16.06.2023r.

III Pomorskie Forum Animacji Społecznej został objęty patronatami honorowymi Prezydenta Miasta Sopotu i Prezydenta Miasta Gdyni.
Patronami Medialnymi zostali Zawsze Pomorze, NGO.pl i Gdansk.pl

Więcej informacji na kanałach Fundacji RC:
https://www.facebook.com/FundacjaRC, https://fundacjarc.org.pl/aktualnosci/.
--------------------------------------------------------------------------------
Zadanie jest dofinansowane ze środków Miasta Gdańsk, współfinansowane przez Narodowy Instytut Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030 oraz z dotacji programu Aktywni Obywatele Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jak możesz chronić środowisko w codziennym życiu:

 

Najczęściej czytane