• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

IV Ogólnopolska Edycja Konferencji Spotkania z Pediatrią

Ogólnopolska Studencka Konferencja "Spotkania z Pediatrią" jest wydarzeniem od kilku lat już dobrze znanym studentom i lekarzom z całej Polski. Konferencja organizowana jest przez SKN "Pasjonaci Pediatrii" działający przy Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Podczas Konferencji omawiane są najciekawsze zagadnienia z różnych dziedzin pediatrii, prezentowane są wyniki najnowszych badań oraz bieżące osiągnięcia studentów.

Kolejna odsłona "Spotkań z Pediatrią" odbędzie się w dniach 14-15 kwietnia 2023 r. w budynkach Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Konferencja składa się z części warsztatowej oraz sesji konkursowych-sesji prac naukowych,sesji case report,sesji plakatowej a także wykładów i prelekcji eksperckich.

Tegoroczna edycja "Spotkań z Pediatrią" organizowana jest przez Studenckie Koło Naukowe "Pasjonaci Pediatrii" działające przy Katedrze i Klinice Pediatrii, Gastroenterologii, Alergologii i Żywienia Dzieci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Jako Koło organizujemy wiele akcji prospołecznych promujących zdrowie wśród dzieci. Mamy na swoim koncie dużo osiągnięć- między innymi wygraną w konkursie "Czerwonej Róży" na Najlepsze Studenckie Koło Naukowe oraz wygraną w europejskim konkursie SALTO AWARDS 2022 w kategorii Solidarity and Volounteering za nasz projekt "Przez zabawę do Zdrowia". Pragnąc promować tematykę pediatryczną wśród studentów kierunków medycznych, zostaliśmy głównymi organizatorami Konferencji.

Program Konferencji "Spotkania z Pediatrią" jest bardzo zróżnicowany. Zapewnienie dużej różnorodności warsztatów, wykładów eksperckich czy prelekcji naszych gości ma na celu poruszenie najbardziej aktualnych zagadnień z dziedziny pediatrii, stworzenie przestrzeni do dyskusji na niekiedy trudne tematy oraz znalezienie odpowiedzi na pytania nurtujące przyszłych pediatrów. Na tegoroczną edycję zaplanowane zostały panele z dziedziny hematologii, gastroenterologii, endokrynologii, ortopedii, laryngologii, neurologii rozwojowej, neonatologii oraz chirurgii dziecięcej. Konferencję uświetnią wykłady uznanych autorytetów świata medycyny. Już od pierwszej edycji Konferencja wspierana jest przez wybitne osobistości związane z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym.

Informacja o biletach

Obowiązują zapisy

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jaka rzeka przepływa przez centrum Gdańska?

 

Najczęściej czytane