stat

IV Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa "Zdolni z Pomorza"

Jeśli jesteście zainteresowani tematem klimatu i nie jest Wam obojętna przyszłość naszej planety, to zapraszamy do czynnego uczestnictwa w kolejnej edycji Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej pod hasłem Cywilizacja kontra natura. Ziemia w obliczu zmian klimatycznych. Konferencja odbędzie się w sobotę 21 listopada 2020 r. na Politechnice Gdańskiej o godzinie 9.30.

Na konferencję możecie przygotować referat lub poster. Mogą one być poświęcone następującym zagadnieniom:
• zmiany klimatyczne obecnie i w przeszłości,
• katastrofy klimatyczne,
• procesy i czynniki klimatotwórcze, w tym zjawiska atmosferyczne,
• odnawialne źródła energii,
• ograniczenie emisji dwutlenku węgla,
• mechanizmy funkcjonowania klimatu i klasyfikacje klimatów,
• różnorodność biologiczna a klimat,
• zmiany klimatu a zdrowie,
• instrumenty do badania pogody,
• modele i symulacje komputerowe procesów klimatycznych,
• działania na rzecz klimatu, w tym edukacja globalna,
• wpływ klimatu na pisarzy, malarzy, muzyków,
• działania proklimatyczne sektora sztuki i kultury,
• społeczne nastroje wobec kryzysu klimatyczno-ekologicznego,
• wpływ zwyczajów konsumenckich na klimat,
• oraz inne związane z tematem.

Podczas konferencji będzie można zaprezentować zaproponowany przez siebie temat w ramach paneli dziedzinowych z biologii, chemii, fizyki, matematyki, informatyki i nauk humanistycznych/kompetencji społecznych.

TERMINARZ

26 czerwca - zgłoszenia propozycji abstraktów i posterów,

17 lipca - informacja o zakwalifikowaniu zgłoszonego referatu lub posteru,

30 października - przesłanie referatu w formie artykułu (co najmniej 3 strony tekstu) lub projektu posteru w formacie JPG, PNG albo PDF.

6 listopada - przesłanie prezentacji multimedialnej 15-minutowych wystąpień w programie PowerPoint lub wydrukowanego posteru w formacie A0 w orientacji pionowej.


Konferencja adresowana jest do uczniów starszych klas szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z województwa pomorskiego.

Jeśli macie pomysł na temat referatu, który chcecie wygłosić podczas konferencji, to omówcie go z nauczycielem wybranego przez Was przedmiotu i zapytajcie, czy zechce zostać Waszym opiekunem. Najlepsze i najciekawsze referaty ukażą się w publikacji pokonferencyjnej, dlatego szczególnie zachęcamy do przesyłania tekstów wystąpień w formie artykułów.

Możecie również przygotować poster naukowy, który zostanie zaprezentowany w dniu konferencji i opublikowany w monografii pokonferencyjnej. Referaty i postery mogą mieć maksymalnie 3 autorów.

By pomóc Wam w przygotowaniach do uczestnictwa w konferencji, we wrześniu przygotujemy dla Was warsztaty na Politechnice Gdańskiej, podczas których będziemy mówić o tym, jak przygotować się do publicznego wystąpienia, jak zrobić dobrą prezentację multimedialną oraz jak napisać artykuł naukowy i na co zwrócić uwagę przy przygotowywaniu posteru. Ponadto Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku zakupiła dla Was w ramach projektu "Zdolni z Pomorza" kilkadziesiąt nowości wydawniczych związanych z tematem konferencji.

Chęć czynnego uczestnictwa w wydarzeniu możecie zgłosić poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Do zgłoszenia potrzebny Wam będzie temat referatu, jego abstrakt i podanie nauczyciela opiekuna. W przypadku posteru (plakatu naukowego) poprosimy Was tylko o podanie tematu i abstraktu. Abstrakty są krótkimi streszczeniami tego, o czym będą Wasze referaty lub postery. Powinny zawierać od 5 do 10 zdań.

Informacji szczegółowych udziela:

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku

uczniowska.konferencja@pbw.it.pl
tel. 58 344-01-68 lub 58 341-70-87 w. 106 lub 115.

Organizatorami wydarzenia są: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku, Politechnika Gdańska oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Która roślina posiada podziemną łodygę?