• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

IX Tydzień Małżeństwa

Już niebawem, w dniach 7-14 lutego, obchodzony będzie w Polsce Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa. Miasto Gdańsk zaprasza z tej okazji mieszkańców będących w związkach małżeńskich do udziału w specjalnie dla nich przygotowanych wydarzeniach. Organizatorzy postawili w tym roku na psychoedukację. Wszyscy pragniemy miłości, jednak nadal potrzebujemy pogłębiania wiedzy i doskonalenia umiejętności by budować trwałą i szczęśliwą relację małżeńską. Relację ważą, bo jak pokazują badania - ludzie w stabilnych, satysfakcjonujących związkach żyją dłużej, a dzieci szczęśliwych rodziców są szczęśliwe. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, obowiązują zapisy.

cze 23

niedziela, godz. 10:30

bilety 47 zł
ulgowy 37 zł
lip 13

sobota, godz. 12:00

bilety 10 zł
W tegorocznej ofercie znalazło się pięć warsztatów:

  • "Porozumienie bez przemocy w związku" (7-8.02.),

  • "Weź Wasz związek na warsztat, o tym jak więzy rodzinne i przekaz międzypokoleniowy oddziałuje na nasze życie"(8.02.),

  • "Małżeństwo jako bieg długodystansowy-jak zadbać o dobrą kondycję relacji, czyli 7 zasad J.M.Gottmana", (9.02.),

  • "Małżeństwo-doświadczenie bliskości i oddalenia- przyspieszony kurs po 5-10-15...30 latach małżeństwa" (10.02)

  • "Konflikt w małżeństwie! Jak zarządzać emocjami?" (11.02.)


Nową i bardzo interesującą propozycją jest "Kurs brydża dla małżeństw-od podstaw" i "Małżeński Turniej Brydżowy" (10-12.02.). Brydż to wspaniała, ekscytująca, rozwijająca myślenie i pamięć rozrywka, a przede wszystkim współpraca w parze. Tu żeby wygrać - tak jak w małżeństwie, nie można grać tylko "na siebie".

"O miłości w języku" rozmawiać będziemy z wybitnym i bardzo lubianym językoznawcą prof. Jerzym Bralczykiem i jego żoną Lucyną Kirwil. Spotkanie, którego pretekstem jest książka "Pokochawszy" poprowadzi Alicja Samolewicz-Jeglicka. Zapraszamy 11.02. o godz. 14.00 do Biblioteki Manhattan.

Ponadto, dzięki zaangażowaniu entuzjastów i fanów małżeństwa oferta tegorocznej edycji Tygodnia Małżeństwa mogła zostać poszerzona o wydarzenia nie finansowane przez Miasto. W planach jest więc jeszcze Bal Bezalkoholowy dla Małżeństw, MuraLove - romantyczny spacer z przewodnikiem dla dwojga po Galerii Muralu na Zaspie oraz spacer miłosny z aplikacją guideU (dostępny w Tygodniu Małżeństwa bezpłatnie).

FamilyLife Polska zaprasza ponadto na spotkanie pt. "Oswoić konflikt - skąd nasze spory i jak sobie z nimi radzić?". W sobotę, 11 lutego o 16:00 w Chrześcijańskiej Szkole Podstawowej & Przedszkolu Montessori na Przymorzu w Gdańsku (ul. Jagiellońska 5a - nowy budynek). Spotkanie będzie z Magdaleną i Wiesławem Grabowskimi.

Magdalena i Wiesław Grabowscy (44 lata stażu małżeńskiego, ośmioro wnucząt), przybliżą temat konfliktów małżeńskich, które wcale nie muszą być dramatem. Uczestnicy spotkania odkryją przyczyny wrzenia w małżeństwie, ale również w swobodnej atmosferze zastanowią się nad sposobami rozwiązywania konfliktów. Podczas spotkania pary otrzymają porcję profesjonalnej wiedzy, o tym jak wyciągać wnioski z różnicy zdań, a wszystko po to, by żyło się łatwiej, milej i sympatyczniej.
Wstęp jest darmowy, zapisz się tutaj: https://app.evenea.pl/event/tydzienmalzenstwagdansk/

Organizator "Dziewczyny się spotykają" organizuje w Walentynki "Małżeńskie KNOW HOW". Pytanie "Mission Impossible, po co brać ślub?" postawią singlom i parom rozważającym ślub Dorota i Mariusz Szareccy - małżeństwo z 1,5 rocznym stażem.

W niedzielę 12.02. o godz. 12.00 w Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie odprawiona zostanie msza święta w intencji małżeństw z możliwością odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

MuraLove - romantyczny spacer
W niedzielę 12 lutego o 12:00 odbędzie się romantyczny spacer dla dwojga po Galerii Muralu na Zaspie. W specjalnie przygotowanej na ten dzień trasie poprowadzi nas przewodniczka Katarzyna Michałowska. W ramach Tygodnia Małżeństwa świętujemy bliskość w relacjach i wędrujemy podziwiając MuraLove bogactwo Zaspy.

Startujemy w niedzielę, w samo południe spod Klubu PLAMA GAK Pilotów 11.
Wstęp jest darmowy.
Zapisz się tutaj: https://app.evenea.pl/event/muralove/

Miłosny spacer z guideU
Przez cały tydzień od 7 do 14 lutego warto skorzystać z bezpłatnej randki z aplikacją guideU pt.: "Miłosny spacer po Gdańsku". Należy pobrać spacer z aplikacji guideU i wyruszyć miłosnymi zakątkami Gdańska, słuchając ciekawych opowieści, a przy okazji rozmawiając ze sobą.
Podczas spaceru, przewodnicy - Kasia i Maciej, starają się zachęcić do inspirującej konwersacji. Pary mają okazję porozmawiać na temat swego związku, zrealizować różne zadania, a przez to przeżyć nieszablonową randkę.

Spacer jest dostępny bezpłatnie podczas Tygodnia Małżeństwa od 7 do 14 lutego. By go zrealizować, należy pobrać aplikację mobilną guideU i skorzystać z Miłosnego spaceru po Gdańsku: https://www.guideu.at/ Jeśli masz Androida i chcesz skorzystać bez opłat z tej randki, napisz do nas na adres (FamilyLifePolska@gmail.com) - otrzymasz kod na bezpłatne korzystanie ze spaceru.

Tydzień Małżeństwa to sympatyczna i atrakcyjna forma tworzenia społecznej tradycji celebrowania związku małżeńskiego. Nieprzypadkowo w czasie poprzedzającym najpopularniejsze na świecie święto zakochanych - walentynki. Liczba i różnorodność wydarzeń towarzyszących tej kampanii sprawiają, że możemy mówić o radosnym festiwalu małżeństwa.

Tydzień Małżeństwa stanowi część inicjatywy Marriage Week International. Pierwsza edycja Tygodnia odbyła się w 1997 w Anglii. Dziś Marriage Week propaguje małżeństwo już w niemal 30 krajach, na 4 kontynentach, najczęściej w tym samym terminie 7-14 lutego. Kampania Tydzień Małżeństwa przypomina małżonkom o pięknie i korzyściach z budowania i umacniania bliskiej relacji płynącej ze spędzania czasu razem; przypomina o potrzebie, ale też inspiruje małżonków do rozwoju osobistego i wzbogacania umiejętności w kontaktach i relacji między sobą. W Polsce obchody Tygodnia Małżeństwa rozpoczęły się w 2015 roku w Gdańsku. Od 2018 roku ich organizatorem jest Fundacja Tydzień Małżeństwa. W tym roku w całej Polsce odbywa się on pod hasłem "Czas na miłość".

Na większość wydarzeń wstęp jest wolny, ale najczęściej obowiązują zapisy.
Szczegółowy program dostępny jest na stronie www.tydzienmalzenstwa.pl/gdansk i Facebooku "Tydzień Małżeństwa w Gdańsku"

Informacja o biletach

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny ale obowiązują zapisy.

Opinie 1 zablokowana

Sprawdź się

Wybierz poziom

Drzewa użytkowe to?

 

Najczęściej czytane