stat
Wydarzenie już się odbyło

Jak pomóc sobie lub bliskiej osobie w radzeniu sobie z diagnozą choroby nowotworowej

mar 21

sobota, godz. 11:30 - 13:30

Gdańsk,
bilety 55 zł
kwi 2

czwartek, godz. 11:00

bilety 35 zł
#Różowa Akademia, czyli dawka wiedzy, empatii, motywacji, aktywności i zrozumienia podczas inspirujących warsztatów ze specjalistami

Zapraszamy na cykl czterech, bezpłatnych warsztatów organizowanych wraz ze Stowarzyszeniem Onkologia Gdyńska w ramach projektu "Primavera w Trosce o Kobiety". Wspieramy kobiety doświadczone rakiem piersi w radzeniu sobie z chorobą.


Jak pomóc sobie lub bliskiej osobie w radzeniu sobie z diagnozą choroby nowotworowej i jej doświadczaniu.

Moment diagnozy wiąże się zazwyczaj z trauma dla pacjenta i jego bliskich. Pojawiają się silne i trudne emocje: lęk, rozpacz strach, gniew, żal. Bardzo często choremu brakuje narzędzi, żeby samemu sobie z nimi poradzić, pojawia się depresja, rezygnacja albo wyparcie. W takim momencie równie ważna jak opieka lekarza onkologa jest opieka psychologiczna nad pacjentem. Warto zwrócić się o pomoc do psychologa lub psychologa z doświadczeniem w pracy z osobami chorymi. Podczas wykładu dowiesz się, gdzie szukać pomocy, jak wygląda terapia, w czym może pomóc psychoonkolog. Jaka jest rola bliskich i opiekuna osoby chorej.

Z kim się spotkasz:
Izabela Malicki

Psycholog, psychoonkolog. Pracuje w Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku
z pacjentami chorującymi onkologicznie i ich bliskimi. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego. W trakcie specjalizacji z Psychologii Klinicznej. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego. Współpracuje z Hospicjum Pomorze Dzieciom w ramach projektu „Wsparcie po Stracie" oraz z Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku w ramach Zintegrowanego Modelu Opieki nad Pacjentami z Zaawansowaną POChP jak i w ramach Gdańskiego Centrum Geriatrii. Ukończyła Kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu. Pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym. W życiu prywatnym w dużej mierze kieruje się intuicją. Praktykuje Mindfulness. Czas wolny lubi spędzać na łonie natury.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Wybierz poziom

Lis spokrewniony jest z: