Wiadomości

stat

Jak sprawdzić wyniki egzaminu ósmoklasisty i gimnazjalisty?

Egzamin ósmoklasisty w Szkole Podstawowej nr 58 w Gdańsku.
Egzamin ósmoklasisty w Szkole Podstawowej nr 58 w Gdańsku. fot. Lucyna Pęsik/Trojmiasto.pl

Już w piątek ósmoklasiści i gimnazjaliści poznają wyniki napisanych w kwietniu i czerwcu egzaminów. To właśnie od nich w dużej mierze zależy, do jakich szkół średnich pójdą uczniowie. Podpowiadamy, jak sprawdzić wyniki online.Jaka szkoła średnia jest najlepsza?

liceum ogólnokształcące 44%
technikum 46%
szkoła zawodowa (branżowa) 10%
zakończona Łącznie głosów: 500
Centralna Komisja Egzaminacyjna termin ogłoszenia wyników wyznaczyła na 14 czerwca 2019.

Uczniowie otrzymają informacje o wynikach, jakie uzyskali, od dyrektorów szkół, do których uczęszczają. Dyrektorzy otrzymają te wyniki właśnie w piątek.

Jak sprawdzić wyniki ósmoklasisty?Uczniowie VIII klasy szkoły podstawowej będą mogli sprawdzić wyniki, jakie uzyskali z poszczególnych przedmiotów egzaminacyjnych, w ogólnopolskim systemie informatycznym ZIU - wyniki.edu.pl.

Logowanie do systemu odbywa się za pomocą loginu i hasła, które każdy uczeń będzie mógł otrzymać od dyrektora szkoły w środę 12 czerwca br. Wyniki będą dostępne w systemie informatycznym 14 czerwca br. od godz. 10.

Kwietniowe egzaminy przebiegły bez większych zakłóceń.
Kwietniowe egzaminy przebiegły bez większych zakłóceń. fot. Piotr Hukało/trojmiasto.pl

Jak sprawdzić wyniki gimnazjalisty?Uczniowie III klasy gimnazjum będą mogli również sprawdzić wyniki, jakie uzyskali z poszczególnych przedmiotów egzaminacyjnych w systemach informatycznych prowadzonych przez okręgowe komisje egzaminacyjne - wyniki.oke.gda.pl.

Wyniki będą dostępne w systemach informatycznych 14 czerwca br. od godz. 10. Logowanie do serwisu odbywa się za pomocą loginu i hasła, które każdy uczeń już otrzymał bądź otrzyma od dyrektora szkoły, do której uczęszcza.

Zaświadczenie o wynikach egzaminu gimnazjalnego lub egzaminu ósmoklasisty zostanie przekazane każdemu uczniowi w dniu zakończenia roku szkolnego (19 czerwca br.) razem ze świadectwem ukończenia szkoły.

Opinie (17) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Chmury zbudowane są z: