stat
Impreza już się odbyła

Just Join Olympics 2019

26 września na Stadionie Leśnym w Sopocie wystartuje pierwsza Ogólnopolska Olimpiada dla Programistów Just Join Olympics 2019, organizowana przez trójmiejski startup - Just Join It. Uczestnictwo w imprezie to nie tylko niepowtarzalna szansa zapisania się na kartach historii, współtworząc nowe dyscypliny sportów, ale również wsparcie projektu Szkoła 3.0 Fundacji Sarigato, który pomaga dzieciom z trudnych środowisk, w szczególności domów dziecka i rodzin zastępczych. Głównym celem projektu jest nauka programowania i robotyki oraz wsparcie podopiecznych w codziennej edukacji.

Podczas sopockiej Olimpiady, wyzwaniem dla programistów nie będą deadlajny, czy poukrywane w kodzie bugi. Zmierzą się w wyjątkowo niecodziennych dyscyplinach. Przed nimi m.in. bieg na 1024 metry, scrum olimpijski, sprint z laptopem, wykręcanie deploya czy spacer developera (farmera).

Zasady są proste. Uczestnicy wybierają dowolną ilość konkurencji, w których chcą wziąć udział, reprezentując siebie, swoją drużynę lub firmę, by na koniec zapisać się w panteonie programistów- olimpijczyków. Jednocześnie wspierają ważną inicjatywę. Jak zapewniają organizatorzy, 10% kwoty z każdego zakupionego starter-packu zostanie przekazane na rzecz akcji Szkoła 3.0.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa do 18:30. Na uczestników, poza świetną zabawą, czeka specjalna strefa chilloutu i lokalne foodtrucki. W czyje ręce trafią medale i puchary, dowiemy się pod koniec dnia, kiedy przedstawiona zostanie klasyfikacja generalna firm oraz wyłonieni zostaną najlepsi olimpijczycy.

Ogólnopolska Olimpiada dla Programistów Just Join Olimpics 2019 to pierwsze takie wydarzenie w Polsce. Organizatorzy imprezy chcą w ten sposób przyczynić się do szerokiej integracji polskiego środowiska IT. Poza biurem czy konferencyjną salą, bez komputera, z dystansem, a przy okazji pomagając i rywalizując w myśl ducha sportu.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Węgiel to: