Wiadomości

stat

Kierunki przyszłości znajdziesz w szkołach TEB Edukacji

Technik dentystyczny to odpowiedzialny zawód, ponieważ wiąże się z ochroną zdrowia pacjentów, dlatego aby móc nim zostać, należy uzyskać państwowy dyplom potwierdzający kwalifikacje i uprawniający do wykonywania zawodu.
Technik dentystyczny to odpowiedzialny zawód, ponieważ wiąże się z ochroną zdrowia pacjentów, dlatego aby móc nim zostać, należy uzyskać państwowy dyplom potwierdzający kwalifikacje i uprawniający do wykonywania zawodu. mat. prasowe

Zmiana kwalifikacji nie musi wiązać się z poświęceniem kilku następnych lat na naukę kolejnej profesji. Czasem wystarczy skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań, jakie umożliwiają szkoły TEB Edukacja w Gdańsku i Gdyni.Opiekun medyczny z aktywizacją senioraNa tym kierunku nauczysz się udzielania wsparcia, opieki oraz pielęgnacji osoby starszej i niesamodzielnej. Dowiesz się, w jaki sposób asystować zespołowi medycznemu oraz współpracować z terapeutami. Poza tym zdobędziesz wiedzę z zakresu terapii zajęciowej oraz rozpoznawania i rozwiązania problemów opiekuńczych podopiecznych. Tylko w TEB Edukacja program nauczania na tym kierunku został rozszerzony o przedmiot "Aktywizacja seniora". Podczas tych zajęć poznasz metody organizacji czasu wolnego dla osób starszych.

Terapeuta zajęciowy z arteterapiąNa tym kierunku nauczysz się prowadzić różne formy i techniki terapii zajęciowej w procesie leczenia oraz rehabilitacji chorych. Pełnić będziesz istotną rolę jako członek zespołu terapeutycznego wszędzie tam, gdzie występuje potrzeba rehabilitacji i leczenia.
Tylko w TEB Edukacja został wyodrębniony przedmiot arteterapia, który przygotowuje słuchaczy do?wykonywania terapii za pomocą różnych rodzajów sztuki. Co o tym kierunku myślą nasi słuchacze:

- Wybrałam go, ponieważ w przyszłości chciałabym pracować w tym zawodzie. Praca z chorymi, a zwłaszcza dziećmi, mnie przyciąga i lubię to. Na co dzień przebywam z chorymi osobami. Dlatego myślę, że ten kierunek w pełni pasuje do mnie - mówi Ania Nowak (słuchaczka na kierunku terapeuta zajęciowy z arteterapią w Gdańsku).

Technik dentystyczny z technologią CAD/CAMBędąc przedstawicielem tego zawodu będziesz projektować i wykonywać protezy zębów oraz aparaty ortodontyczne. Dobrze wykwalifikowani specjaliści są obecnie w cenie, zwłaszcza że pracują przede wszystkim za pośrednictwem cyfrowej technologii CAD/CAM. Tutaj wyjątkowo liczą się precyzja i wyobraźnia, a także oczywiście wiedza z zakresu protetyki, stomatologii i ortodoncji. Technik dentystyczny to odpowiedzialny zawód, ponieważ wiąże się z ochroną zdrowia pacjentów, dlatego aby móc nim zostać, należy uzyskać państwowy dyplom potwierdzający kwalifikacje i uprawniający do wykonywania zawodu.

Higienistka stomatologicznaKierunek ten daje możliwość zdobycia uprawnień do pracy w branży stomatologicznej w dwa lata. W tym przypadku zakres obowiązków jest stosunkowo szeroki - jako higienistka będziesz samodzielnie wykonywać sporą część zabiegów, a także zajmować się diagnozowaniem jamy ustnej pacjenta i edukacją w zakresie jej higieny.

W ramach dwuletniego kierunku w szkole TEB Edukacja zwiększono liczbę godzin dotyczącą fizjoterapii, by absolwenci zyskali przewagę na rynku pracy.
W ramach dwuletniego kierunku w szkole TEB Edukacja zwiększono liczbę godzin dotyczącą fizjoterapii, by absolwenci zyskali przewagę na rynku pracy. mat. prasowe

Technik masażysta z elementami fizjoterapiiWiele z zawodów, których nauka jest możliwa w szkołach medycznych pozwala na stworzenie sobie miejsca zatrudnienia. Technik masażysta z elementami fizjoterapii jest doskonałym fundamentem pod jednoosobową działalność gospodarczą.

Na tym kierunku nabędziesz umiejętności m.in. z zakresu masażu leczniczego, sportowego, kosmetycznego. W ramach dwuletniego kierunku w szkole TEB Edukacja zwiększono liczbę godzin dotyczącą fizjoterapii, by absolwenci zyskali przewagę na rynku pracy. Jak podkreśla jedna ze słuchaczek, Joanna Brusik, ważne dla niej było, że w szkole TEB Edukacja otrzymała na własność specjalne łóżko przeznaczone do masażu.

Technik elektroradiologA co z ludźmi o bardziej technicznych zamiłowaniach? Dużym zainteresowaniem cieszy się kierunek technik elektroradiolog, którego praca w czasach ciągłego rozwoju technologicznego pełna jest codziennych wyzwań i na pewno rozemocjonuje ścisłe umysły.

Jako technik elektroradiolog świadczyć będziesz usługi medyczne w zakresie diagnostyki obrazowej, elektromedycznej i radioterapii. Zajmować się wykonywaniem badań obrazowych i elektromedycznych. W swojej pracy korzystać będziesz z wiedzy dotyczącej metod diagnostycznych wykorzystujących promieniowanie rentgenowskie, promieniowanie gamma, protonowe i neutronowe, a także pole magnetyczne i ultradźwięki.

Cenną wskazówką przy wyborze placówki są także innowacyjne programy patronażowe.
Cenną wskazówką przy wyborze placówki są także innowacyjne programy patronażowe. mat. prasowe

Technik usług kosmetycznych z certyfikatem Bielenda ProfessionalCenną wskazówką przy wyborze placówki są także innowacyjne programy patronażowe. Cenione na rynku pracy marki dają swój znak jakości szkole oraz organizują kursy i zapewniają materiały, dzięki czemu kształcą świetnie przygotowanych specjalistów, czyli przyszłych, potencjalnych pracowników swoich firm. Kierunek technik usług kosmetycznych z certyfikatem Bielenda w szkole TEB Edukacja jest doskonałym przykładem takiej współpracy.

Jako wykwalifikowany specjalista możesz liczyć na opłacalną i rozwijającą pracę w ośrodkach SPA, klinikach dermatologicznych czy gabinetach kosmetycznych, ponieważ wciąż nienasycony rynek wymusza tworzenie ofert salonów w sposób kompleksowy. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by otworzyć własny gabinet. Perspektywy są zachęcające.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

 

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie ptaki cenione przez staropolskich kucharzy żyją w okolicy Trójmiasta?