• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kobieta w Kulturze (1 opinia)

Tradycyjnie 8 marca na Wydziale Nauk Społecznych UG odbędzie się spotkanie z cyklu "Kobieta w kulturze", zatytułowana w tym roku "Kobiety dla Świata". Jakie działania i projekty realizują kobiety by przeciwdziałać dyskryminacji?

W programie projekcja świetnego dokumentu amerykańskiego poświęconemu współczesnemu wizerunku kobiet - Miss Representation w reżyserii Jennifer Siebel Newsom, wyprodukowanego przez Girls' Club Entertainment, panel dyskusyjny - Piękna czy Bestia o roli urody kobiet w życiu publicznym oraz VIDEO KONFERENCJA z Jane Elliott, światowej sławy trenerką prowadząca warsztaty przeciwdziałające dyskryminacji, twórczynią ćwiczenia Niebieskocy/Brązowoocy, w którym to najmłodsze dzieci uczą się tolerancji i wrażliwości społecznej oraz warsztaty.

Po filmie planowany jest panel dyskusyjny pt. Piękna czy Bestia? Rola urody kobiet w życiu publicznym - z komentarzem do filmu ze strony specjalistów ze świata nauki badającymi konsekwencje istnienia stereotypów dla jakości życia kobiet i mężczyzn, jak również ze strony osób bezpośrednio związanych z mediami, specjalistów od marketingu politycznego a także pedagogów i terapeutów pracujących z kobietami - wizerunek idealnej kobiety lansowany przez media dociera również do dziewcząt - jakie konsekwencje z tego wynikają dla funkcjonowania młodych kobiet?

Ponadto, w ramach spotkania, dzięki platformie internetowej, odbędzie się videokonferencja z Jane Elliott, jedna z najsłynniejszych amerykańskich trenerek różnościowych, twórczyni słynnego ćwiczenia "niebieskoocy/brązowoocy", które stanowi fundament wielu warsztatów przeciwdziałających dyskryminacji.

Spotkanie "Kobieta w Kulturze" to nie tylko wydarzenie naukowe, ale również artystyczne. W tym roku Organizatorki i Organizatorzy tworzą interaktywny projekt "Girl Power" - multimedialną projekcję zawierającą zdjęcia, słowa i sylwetki kobiet, które stały się inspiracją dla nas - innych kobiet. Zaprezentujemy osoby ważne w naszym życiu: te najbardziej sławne i uznane za wybitne, a także te z naszego najbliższego otoczenia - matki, babcie, przyjaciółki. Projekt organizowany jest na zasadzie konkursu - każda zainteresowana kobieta może przesłać drogą internetową zdjęcia, filmy, czy teksty, z których później zostanie złożona projekcja wyświetlana na holu uniwersyteckim 8-go marca. Sześć najlepszych zgłoszeń zostanie nagrodzone.


PROGRAM:

15.00-16.30
projekcja filmu Miss Representation - rewelacyjnego dokumentu w reżyserii Jennifer Siebel Newsom, wyprodukowanego przez Girls' Club Entertainment.

Film dotyczy kwestii promowanego w mediach stereotypowego wizerunku kobiet i negatywnych konsekwencji tworzenia kultu piękności kobiecego ciała, którego obecność w kulturze prowadzi do znikomej obecności kobiet w sferze publicznej - między innymi w sferze władzy, w polityce czy w biznesie. Wokół filmu stworzył się również ruch społeczny, który ma na celu promowanie awansu społecznego kobiet oraz walkę ze stereotypami płci.

Oficjalna strona filmu: https://www.missrepresentation.org/

16.30-17.30
Piękna czy Bestia - rola urody kobiet w życiu publicznym.
Komentarz do filmu połączony z panelem dyskusyjnym z udziałem wybitnych przedstawicielek i przedstawicieli świata nauki badających konsekwencje istnienia stereotypów dla jakości życia kobiet i mężczyzn, jak również przedstawicieli mediów, specjalistów od marketingu politycznego a także pedagogów i terapeutów pracujących z młodzieżą i dziećmi, szczególnie podatnymi na wpływ trendów lansowanych przez media.

18.00-19.00
Videokonferencja z udziałem Jane Elliott, jednej z najsłynniejszych amerykańskich trenerek różnościowych, twórczyni ćwiczenia "niebieskoocy/brązowoocy", które stanowi fundament wielu warsztatów przeciwdziałających dyskryminacji. Oficjalna strona Jane Elliott poświęcona słynnemu ćwiczeniu: www.janelliott.com

15.00-19.00
GIRL POWER - multimedialna projekcja zawierającą zdjęcia, słowa i sylwetki kobiet, które stały się inspiracją dla nas - innych kobiet. Zaprezentujemy osoby ważne w naszym życiu: te najbardziej sławne i uznane za wybitne, a także te z naszego najbliższego otoczenia - matki, babcie, przyjaciółki.

Projekt organizowany jest na zasadzie konkursu - każda zainteresowana kobieta może przesłać drogą internetową zdjęcia, filmy, czy teksty, z których później zostanie złożona projekcja wyświetlana na holu uniwersyteckim 8-go marca. Pierwsza nagroda to karnet na warsztaty odbywające się w ramach marcowego festiwalu Progressteron. A kolejne pięć osób wyłonione w konkursie otrzyma nagrody książkowe.

14.00-18.00 - NIESAMOWITY WARSZTAT PT. ETNOGRAFIA PERFORMATYWNA PORODU
połączona siła performance'u i etnografii medycyny okołoporodowej przy pomocą ucieleśnionej praktyki estetycznej, połączonej z deskryptywną wiedzą o życiu i jego warunkach pozwala wzbudzić uczucia i prowokować publiczność do krytycznego społecznego rozumienia możliwych reakcji na przedstawioną sytuację - ZAPISY: gajagajewska@wp.pl. Warsztat współorganizowany przez Zakład Pielęgniarstwa Położniczo-Ginekologicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!



Przeczytaj także

Opinie (1) 4 zablokowane

  • trudna języka

    Bardzo mnie zainteresowało wydarzenie i nawet myślałam, żeby sie wybrać.Natomiast skutecznie mnie zniechęcił język jakim zaprezentowano to, co ma sie dziać w godz.14-18 , nawet nie odważę sie nazwać.Ciekawa jestem ile osób zrozumie co autor miał na mysli?A myślałam, że dużo umiem i jestem wykształcona!!

    • 5 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Fale morskie powstają na Bałtyku w wyniku:

 

Najczęściej czytane